Bulgaristan Şarap Tadımı Turu

1 Gece Sofya ve 1 Gece Plovdiv

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Bulgaristan Şarap Tadımı Turu Hakkında Genel Bilgiler

1980'lerde dünyanın en büyük ikinci şarap üreticisi olan Bulgaristan, evet yanlış duymadınız hem de yanı başımızda. Komünizmin çöküşü ile kendini unutturan Bulgaristan şimdi tekrar küllerinden doğuyor. Haydi damaklarımızı temizleyelim ve Bulgaristan şarap tadım turumuza katılın.

1. Gün: İstanbul - Sofya

22.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi 

23.00 Mecidiyeköy Polat Holding Önü (Eski Ali Sami Yen Stadyumu karşısı)

23.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi

Önünden hareketle Çorlu, Edirne karayolunu takip ederek Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Pasaport  işlemlerini takiben Haskova, Plovdiv ve Sofya karayolunu takip edilerek Sofya'ya yol alıyoruz. Ortalama yolculuk süresi pasaport işlemleri dahil 8 saat sürmekte olup, Kapıkule sınır kapısının yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

2. Gün: Sofya

Sabah saatlerinde Sofya`ya ulaşmamıza müteakip sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır.

Turumuzun ardından otelimize giriş işlemleri ve sonrasında kısa bir dinlenme için istirahat molası veriyoruz. Akşam üstü otelimizden şarap tadımı için Medi Vadisi Şarap mahsenlerine doğru yola çıkıyoruz. Şarap tadımımız sırasında 5 adet şarap, peynir ve çeşitli soğuk mezeler ikram edilecek olup, tadım sonrası akşam yemeğimiz için şehrin en lüks restoranlarından birine hareket ediyoruz.

Geceleme Sofya'da otelimizde. 

3. Gün: Sofya - Plovdiv

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından 08:30`da otelimizden hareket ederek iki saatlik yolculukla Plovdiv’e varıyoruz. Hala yaşayan Türk mirasına ev sahipliği yapan ve Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv'e varışımızın arından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Mükemmel bir simetri örneği olan Balabanov evi (günümüz itibari ile her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır), Georgi Mavridi’nin evi, Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Cumaya camisi, Aya Konstantin, Aya Nedelya kiliseleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır.

Turumuzun akabinde öğle yemeğimizi alıp, 15 dakika uzaklıktaki Villa Vinifera Şarap Mahzenleri'ne tadım turumuz için hareket ediyoruz. Şarap tadımı turumuz esnasında 7 adet şarap, 2 adet brendy, beyaz ve sarı peynir çeşitleri ile tadımımızı gerçekleştiriyoruz. 

Tadım turumuzun ardından otelimize hareket edip akşam yemeğine kadar serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği için ise yine şehrin en lüks restoranlarından birinde yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Plovdiv'de oteilimizde.

4. Gün: Plovdiv - Edirne - İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemleri ve Edirne’de alacağımız öğle yemeği için hareket. Edirne'de öğle yemeği için serbest zaman ve akabinde Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul`a hareket ediyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 4 yıldızlı şehir merkezi otellerde kahvaltı dahil konaklama
  • Konforlu otobüslerle ulaşım
  • Bulgaristan’da yerel rehberlik
  • Programda belirtilen bütün öğle yemekleri
  • Programda belirtilen şehrin en lüks restoranlarından birinde akşam yemeği
  • Sofya ve Plovdiv’de ziyaret edilecek şarap mahsenlerinde şarap tadımı (Kişi başı 5 adet şarap, peynir ve çeşitli soğuk ikramlar)
  • TURSAB mesleki sorumluluk sigoratsı

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otelde ve turlar esnasında yapılacak şahsi harcamalar
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Yurt dışı çıkış harç pulu
  • Bulgaristan vizesi (Yeşil pasaportlar vizeden muaftır)
  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar istyatur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. İstyatur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
  • Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak IGETIS TRAVEL onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

  Vize Bilgileri

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
   Igetis Travel misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli g
   ördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Igetis Travel`ın hiçbir sorumluluğu yoktur. Igetis Travel sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Igetis Travek'ın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

   

  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

   

  • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Igetis Travel aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

   

  • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

   

  • Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Igetis Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

   

  • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Igetis Travel sorumlu olmayacaktır.

   

  • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

   

  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   

  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   

  • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

   

  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Bulgaristan Şarap Tadımı Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?