Karadeniz Yaylaları

Seyr-i Cennet Dağ Evi, Pokut Doğa Yayla Evi

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Karadeniz Yaylaları Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: İstanbul - Trabzon

İstanbul'dan sabah erken saatlerde kalkacak uçağımız yaklaşık 1 saat 40 dakikalık bir uçuş sonrası Trabzon'a ulaşarak Karadeniz maceramız başlıyor. Özel aracımız ile Rize'ye doğru hareket ederek, muhteşem doğa içerisindeki Çamlıhemşin'deki özel otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşme ve kısa bir molanın ardından turumuza devam edeceğiz. Doğa ile iç içe Fırtına Deresi kenarındaki bu özel otelimize şimdilik veda ediyor ve Karadeniz lezzetleriyle tanışmak için özel bir lezzet noktamızda sizleri ağırlamak isteriz. Yöreye özgü Karadeniz yemeklerinin tadına baktıktan sonra yaylalara çıkan toprak yollarda aracımızla yol aldıktan sonra yaklaşık 1.5 saatlik yürüyüş bizleri bekliyor. Bu yürüyüşün ödülü ise Rize’nin az bilinen Avusor Yaylası Buzul Gölü'nün serin suları olacak. Arzu eden misafirlerimiz, 2900 metre yükseklikte yer alan buzul gölünde yüzebilir, yada çay, kahve molası ile horon sesleri arasında muhteşem manzaralar bizleri bekliyor.

Bulutların üzerine çıkarak, Bulut denizini izlemeye ne dersiniz? Karadeniz yaylalarının muhteşem gün batımını izlemek için Huser Yaylası’na hareket ediyoruz. Sonrasında yeniden otelimize dönüş ve  Karadeniz’e özgü yerel tatlar ile akşam yemeğimizi alıyoruz.

Karadeniz lezzetleri ve elbette Karadeniz müziklerine doyma zamanı.

2. Gün: Konaklar Mahallesi - Kendini Koryan Mahalle - Sal Yaylası - Pokut Yaylası

Fırtına Deresi kenarında bulunan bu özel otelimizde, muhlama ve ev reçelleriyle bezeli sabah kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza devam ediyoruz.

Çok sayıda ailenin hep birlikte yaşadığı bu görkemli konaklar bölgenin müthiş doğası ile birleşince oldukça güzel görüntüler veriyorlar. 

 Konaklara saygı duruşunun ardından biraz adrenaline gelecek sıra. Fırtına Deresi üzerinde yıllara meydan okuyan taş köprülerin hemen yanında zipline yapacağız. Ama bu kadar adrenalin Başka Türlü Macera gezginlerine elbette yeterli değil, o yüzden seyahatin en sevdiğimiz detaylarından bir diğerine; öğle yemeği için teleferikle Kendini Koruyan Mahalle'ye gidiyoruz. Şimdiden söyleyelim bu büyüleyici manzaralı teleferik yolculuğunu başka bir yerde bulamayacaksınız. Tüm Karadeniz coğrafyasında alışagelmiş turizm anlayışına farklı bir bakış getirmek için, doğayı bozmadan, ağaçları kesmeden yani araba yolu yapmadan bir ulaşım modeli geliştirilmiş ve adına ‘Teleferik’ denen bu model aslında Doğu Karadeniz’de bilinen yük teleferiklerinin insan taşımaya uyarlanmış modelidir. Bu ‘Doğa Dostu’ sistem ilk bakışta heyecan verici görünse de ziyaretçilere enfes manzaralar sunar.

Sıradaki durağımız Sal Yaylası. Arzu ederseniz, yörenin en çok bilinen dillere destan sucuk-ekmek lezzetini, serbest gezen ineklerinden aldığı bol yağlı süt ile yine kendi yaptığı sütlaçları tadabilirsiniz. Kısa bir molanın ardından, 30 dakikalık bir orman yürüyüşüne çıkıp bu yürüyüşün sonunda bu gece konaklayacağımız Pokut Yaylası'na ulaşacağız. Kaçkarların en iyi seyir terası konumundaki Pokut yaylasında, görsel şölenlerin yanı sıra yöresel bir ziyafet yolculuğu bizleri bekliyor. Pokut Doğa Konuk Evimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenmek ve muhteşem doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman.

3. Gün: Palovit Şelalesi - Gito Yaylası - Badara Yaylası - Zilkale

Karadeniz mutfağından oluşan muhteşem kahvaltımızın ardından pek bilinmeyen bir yol üzerinden dağı aşıp kendimizi Palovit Şelalesi'nde bulacağız. Öğle yemeği sonrasındaki durağımız ise bizce dünyadaki en güzel yerlerden biri olan Gito Yaylası.

Gito Yaylasının ardından Badara Yaylasına da uğramadan edemezdik. Karadeniz'de her yaylanın kendine has bir manzarası var. Zilkale'yi de gördükten sonra, son yemeğimiz için soluğu Rize'nin meşhur lokantası Liman'da  alacağız. Liman, kavurması ile meşhur olsa da  diğer yemekleri ile de seyahatimizin en güzel tatlarını alacağımız özel restoranlardan biri.

Akşam uçuşumuz için havalimanına transfer ve ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  05 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  05.08.20223.450,00 TL3.999,00 TL --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 1 Gece Çamlıhemşin Seyr-i Cennet Dağ Evi ve 1 Gece Pokut Yaylası Pokut Doğa Yayla Evinde konaklamalar.
  • Programda belirtilmiş olan 2 Kahvaltı, 3 Öğle ve 3 Akşam Yemekleri
  • Rehberlik Hizmetleri.
  • Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.
  • Özel araçlar ile tüm ulaşım hizmetleri (Sosyal mesafeyi korumak ve sizlerin konforu için; Programımıza katılacak olan misafir sayısına göre, her bir misafirimize 2 kişilik koltuk tahsisi yapılacaktır.)
  • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri, yoldaki yemekler ve akşam yemeklerinde alınacak olan içecekler, otellerdeki ekstralar fiyatlarımıza dahil değildir.
  • Kişisel Harcamalar.
  • Uçak
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Karadeniz Yaylaları Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?