KARS TURU

Kars Beylerbeyi Sarayı

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
KARS TURU Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’den Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2016’da giren, orta çağın görkemli medeniyet merkezlerinden Ani, atlı kızakları ve balıkçılarıyla ünlü, kışın donarak bembeyaz bir örtüye bürünen bir kış masalı Çıldır Gölü, Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden Kars Müzesi, Rus işgali döneminden kalma Rus mimarisinin örnekleri ve Kars Kalesi, karı ile dünyaca ünlü Sarıkamış, Katerina Köşkü ve etkileyici bir görsel şölen olan Kafkas dansları, gurme akşam yemeklerinde Kars mutfağının bütün lezzetleri ve daha fazlası…

1. Gün: İstanbul - Kars - Sarıkamış

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 06.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 7300 sefer sayılı uçuş ile saat 08.30’da Kars’a uçuş.

Kars’a varış ve havalimanında bizi bekleyen aracımız ile direkt Sarıkamış’a hareket ediyoruz.

Yolumuzun üstünde bulunan Sarıkamış Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra Rus Çarlığı’nın av köşkü olarak kullanmak için inşa ettiği Katerina Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Özellikle fotoğraf çekmek için ilginç bir yer olan Katerina Köşkü harabe olsa da hala ayakta durmaktadır.

Sonrasında Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi de burada alacağız. Karların üstünde, Sarıçam ormanlarının içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüşün ardından hep beraber tele ski ile zirveye çıkacağız. Yukarıda fotoğraflarımızı çekip kahve keyfimizi yaptıktan sonra yine hep beraber aşağı iniyor ve Kars şehir merkezine geri dönüyoruz.

Şehre dönerek Kars’a yeni kazandırılan bir değer olan, yeni açılan Peynir Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise duygulu anlar yaşayıp atalarımızın kahramanlık hikayelerini dinleyeceğimiz Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

Bu akşam Ölçülü Köyü’ne gidiyoruz. Akşam yemeğinde tamamen yöresel olarak hazırlanmış soframızda hep beraber kaz eti ziyafeti çekeceğiz. (ekstra) Adeta bir müzeyi andıran Ölçülü Köyü’ndeki Kafkaz Evi’ni çok seveceğinizi umuyoruz.

2. Gün: Kars - Çıldır Gölü - Çala - Ani

Sabah otelde alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından rotamızı Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz. 
Kış mevsimi boyunca üstü buz ve karlarla kaplı olan Çıldır Gölü’nde isteyen misafirlerimiz atlı kızak ve jet ski keyfi yapabilirler.

Sonrasında gölde balıkçıların buzu kırıp nasıl balık tuttuklarını seyredeceğiz ve keyifli anları hep beraber fotoğraflayıp ölümsüzleştireceğiz.  İsteyen misafirlerimiz bizzat kendileri balık tutma deneyimini yaşayabilirler

Öğle yemeğini Çıldır Gölü’nde Atalay’ın Yerinde alıyoruz. Burada, Çıldır Gölü’nden tutulan ve lezzetli bir balık olan sarı balığı tadabilirsiniz. 

Ayrıca gölde hem cep telefonlarımız hem de kamera ve dron ile birbirinden güzel fotoğraf çekimleri yapıp hep beraber eğleneceğiz.

Yolumuzun üstünde eski bir Gürcü Köyü olan Cala’ya uğrayıp tarihi Cala Kilisesi’ni göreceğiz.

Yemek sonrası Ani gibi önemli bir tarihi kültür mirasını aceleye getirmeden gezmek için bugün yeterince vaktimiz olacak. Ani gezimizin ardından Kars şehir merkezine dönüyoruz. 

Sonrasında harika bir akşam bizi bekliyor. Kafkas Dans Gösterileri eşliğinde akşam yemeği için Pushkin Restaurant’a gidiyoruz. (ekstra) Gösteriler öncesi aşıkların atışmasını da seyredeceğiz.

Konaklamamız otelimiz Kars Beylerbeyi Sarayı’nda olacaktır. 

3. Gün: Kars - İstanbul

Son günümüze yine otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Bavullarımızı toplayarak aracımızla otelden ayrıldıktan sonra alışverişlerimizi yapacağız. 

Kısa bir dinlenmeden sonra Kars şehir gezimize başlayacağız. Şehir gezimizde göreceğimiz yerler arasında Rus mimarisinin örnekleri ile beraber Kars Kalesi, Tarihi Kars Şehir Müzesi, On İki Havariler Kilisesi, Fethiye Camii ve devlet binaları var.

Ayrıca bugün size yeterli zamanımız kalması halinde bir sürprizimiz de olacak.

Şehir gezisi sonrası  İstanbul’a dönüş yolculuğumuz için Kars Havalimanı’na geçiyoruz. 

Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’na ait TK 7363 sefer sayılı uçuş ile saat 16.05’te İstanbul’a uçuş ve saat 18.15’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Kars Beylerbeyi Sarayı’nda oda kahvaltı bazında 2 gece konaklama
  • Çıldır Gölü’nde balık tutma aktivitesi
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Türsab seyahat sigortası
  • Milli Park araç giriş ücretleri
  • KDV
  • Gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri
  • Kars’a ulaşım
  • Pushkin Restoran’da bir akşam yemeği
  • Ocaklı Köyü’nde Kafkaz Evi’nde kaz ziyafeti
  • Müze ören yeri giriş ücretleri
  • Çıldır Gölü’nde kızak turu ücreti
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

  OTOBÜSLER:

  MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MIDIBUSLER:

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER:

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  KARS TURU Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Benzer Turlar