FAS - MUSTAFA SEVEN İLE MUHTEŞEM FAS

Konaklama 4 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
FAS - MUSTAFA SEVEN İLE MUHTEŞEM FAS Hakkında Genel Bilgiler

Filmlere bile konu olmuş Fas'ı baştan aşağı bizimle gezmeye hazır mısınız?

1. Gün: İstanbul – Casablanca

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Kazablanka – Şafşavan

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından mavi şehir Şafşavan’a hareket edeceğiz. Şafşavan’a varışımız ile beraber öğle yemeğimizi alıyoruz. Labirenti andıran masmavi Şafşavan sokakları arasında yapacağımız gezi yürüyüşümüzün ardından ise fotoğraf çekimlerimize başlayacağız. Sokak çekimlerimiz ve modelimiz ile çalışacağımız portre çekimlerimizin ardından otelimize geçiyor ve Şafşavan’da konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. 

Konaklama Şafşavan’daki otelimizde. (Akşam yemeği Parador Hotel’de alınacaktır.)

3. Gün: Şafşavan – Fes

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından sabah erken saatlerde bomboş Şafşavan sokaklarında çekimlerimizi yapıyor ve dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Fes’te kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi Mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan Borj Sud’e geçiyor ve Fes Medine’yi yukarıdan fotoğraflama imkanı buluyoruz.

Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’ta geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası Fes’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği  ve konaklama Fes’teki otelimizde.

4. Gün: Fes

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Fes’te tüm gün sürecek çekimlerimiz başlayacak. Dünyanın en büyük labirenti olan ve sokaklarının toplam uzunluğu 90 km olan Fes’te sokak fotoğrafçılığı adına nefis görüntüler yakalayacağınıza emin olabilirsiniz. Bugün ayrıca modellerimiz ile portre çekimleri de çalışacağız. Ayrıca dünyaca ünlü Chouara Tabakhaneleri’nde detaylı çekimlerimiz olacak. 

Akşam yemeği ve konaklama yine Fes’teki otelimizde olacaktır. Akşam yemeği sonrası çektiğimiz fotoğrafların kritiğini yapmak üzere keyifli bir toplantı gerçekleştiriyoruz.

5. Gün: İfrane – Merzouga

Odaların boşaltılmasının ardından artık Sahra Çölü için harekete geçeceğiz. Atlas Dağları’nda bulunan İfrane, Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezdir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Atlas Dağlarının doğu yakasına Sahra Çölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde orman maymunlarını görüp fotoğraflayacağız. Sonrasında Midelt kasabasında bulunan yerel bir restoranda öğle yemeği ve molamızın devamında muhteşem Ziz Vadisi’ni fotoğraflayarak,  akşam üstü saatlerinde Merzouga şehrine varıyor ve bu gece Sahra Çölü’nde çadırda konaklıyoruz. Merzouga’dan başlayacak ve deve üstünde devam edecek yolculuğumuzda unutulmaz bir gün batımı manzarası bizleri bekliyor olacak. Tur sonrası  akşam yemeği ve konaklama çölde lüks çadırda olacak.

6. Gün: Merzouga

Sabah erken saatlerde gün doğumu çekimleri ile çölde güne başlıyoruz. Modellerimiz eşliğinde yapacağımız çekimlerimizin ardından kahvaltımızı alıyoruz. Bugün tüm gün çölde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Akşam üstü gün batımı çekimlerimiz ile günü tamamlayacağız. Akşam sanatçımız Mustafa Seven’in değerli anlatımlarını dinledikten sonra hep beraber çektiğimiz fotoğrafları yorumluyoruz. 

Bugün konaklamamız Merzouga’nın en güzel otellerinden biri olan Tombuktu Hotel’de olacaktır.

7. Gün: Ouarzazate - Ait Benhaddou

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Ouarzazate’a hareket. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra Vadisi, fosil müzesi uğrayacağımız yerler arasında. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrine varıyor ve Atlas Film Stüdyoları’nı geziyoruz. Sonrasında Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ait Benhaddou’da bulunan otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Bugün geleneksel bir Riad’ta kalacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Ait Ben Haddou’da otelimizde.

8. Gün: Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Marakeş’e hareket edeceğiz. Varışımıza istinaden Koutubia Minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcıları, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam üstü modellerimiz eşliğinde yapacağımız çekimlerimiz için tekrar Marakeş sokaklarında olacağız.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Marakeş’te otelimizde olacaktır.

9. Gün: Marakeş – Kazablanka

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile güne başladıktan sonra 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupalı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakeş Medina göreceğimiz yerler arasındadır. 

Marakeş gezimizi tamamladıktan sonra artık İstanbul’a geri dönüş yolculuğumuz için Kazablanka’ya doğru hareket ediyoruz. Havalimanına gitmeden önce panoramik Kazablanka şehir gezimiz olacak.

2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Kazablanka şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Kazablanka’da  Muhammed V. Meydanı ve dünyanın en büyük camilerinden biri olan II. Hasan Camii gezilerimizi gerçekleştirerek dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı’na geçiyoruz. 

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Marakeş’te 5* Palm Plaza Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama
  • Kazablanka’da 4* Mogador Marina Hotel’de ya da muadili oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Fes’te 5* Heritage Butik Hotel’de ya da muadili HB bazında 2 gece konaklama
  • Merzouga’da (çölde çadır) Belle Etoile’de HB bazında 1 gece konaklama
  • Ouarzazate’de 4* Riad Makhtoub Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama
  • Şafşavan’da 5* Dar Ba Sidi Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama (Akşam yemeği Parador Hotel’de alınacaktır.)
  • Merzouga’da 5* Tombouctu Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama
  • Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen-Kazablanka-Sabiha Gökçen parkurlarında gidiş-dönüş uçak biletleri
  • Gezi boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Gezi boyunca her gün bir küçük şişe ya da bardak su
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri : Hasan II. Camii, Attarine Medresesi, Film Stüdyoları, Bahia Sarayı, Majorellle Bahçesi
  • Lokal rehberler
  • 8 Sabah Kahvaltısı + 7 Akşam Yemeği
  • Otel Vergileri
  • Turist Şehir Vergileri
  • Çölde Deve Safari
  • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • Araç otopark ücretleri
  • Gezi noktalarında kamera ile profesyonel fotoğraf çekimi, modeller eşliğinde portre çekimleri
  • Sanatçı Mustafa Seven ile workshop etkinlikleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Yurt dışı çıkış harç pulu (150 TL)
  Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR:

   

  Uçuş bilgilerimiz aşağıdaki gibidir;

   

  02 Mart Cumartesi    Saat 20.40  Sabiha Gökçen – Kazablanka  PC 651  Pegasus Airlines

  11 Mart Pazartesi      Saat 01.10  Kazablanka – Sabiha Gökçen  PC 652 Pegasus Airlines

  *** FAS Ülke Girişindeki prosedürler tamamen Covid öncesi normal düzene dönmüştür.

        *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günlerini değiştirilebilir.

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  FAS - MUSTAFA SEVEN İLE MUHTEŞEM FAS Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?