BALKANLAR (SEÇKİN)

4 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
BALKANLAR (SEÇKİN) Hakkında Genel Bilgiler

Turumuzda Balkanların en özel şehirlerini uzun uzun tadına vararak geziyoruz. 

 
Özel fotoğraf molaları, drone ile size özel çekimler, her akşam lokal restoranlarda grup halinde eğlenceli yemekler....
 
Bu butik ve eğlenceli seyahatimizde yerinizi ayırtmak için acele edin. 

1. Gün: İstanbul - Üsküp

Sabah saat 06.40’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 10.10’da Pegasus Hava Yolları’na ait PC 351 sefer sayılı uçuş ile Üsküp’e uçuş ve yerel saat ile saat 10.40’ta Üsküp Havalimanı’na varış.

Ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Üsküp’e hareket.

Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz.

Akşam üstü ise Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından akşam yemeği için lokal restoranımızda Makedonya Gecesi Şovu eşliğinde Akşam yemeği ve bugünkü programımızın sonu.

 Akşam yemeği sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Üsküp’te otelimizde.

2. Gün: Vodno Tepesi – Milenyum Haçı – Matka Kanyonu)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Vodno Tepesi’ne doğru yola çıkıyoruz  Sabah sizleri keyifli bir teleferik yolculuğu bekliyor.

Üsküp’ün en güzel görüntüsünü görebileceğiniz Vodno Tepesi’ne çıkıyor ve Milenyum Haçı olarak bilinen  66 metre yüksekliğinde ve Hz. İsa’nın doğumunun 2000’inci yılı için inşa edilmiş olan dev haçı görüyoruz.

Ardından Makedonya’nın saklı cenneti olarak bilinen Matka Kanyonu’na doğru yola çıkacağız.

5 bin hektarlık alan kaplayan kanyon içindeki Matka Gölü ülkedeki en eski yapay göldür.

1937 yılında gölün üzerine bir baraj inşa edilmiştir. Treska ve Vardar nehirlerinin buluştuğu Matka Kanyonu’nda hep birlikte harika vakit geçireceğiz.

Burada bizi çok keyifli bir tekne turu bekliyor. İsteyen misafirlerimiz lokal restoranlarda ülke lezzetlerini tadabilirler.

Matka gezimizden sonra konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Bu akşam konaklamamız yine Üsküp’teki otelimizde olacaktır.

3. Gün: Üsküp – Prizren - İşkodra

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından bagajlarımız ile beraber Üsküp’ten ayrılıyor ve rotamızı Kosova’ya çeviriyoruz.

Kosova’nın en güzel şehri Prizren ile bölgedeki turumuza devam ediyoruz.

Kosova Türk şehri diyebileceğimiz bir yerleşim yeri. Mimari silüeti, beş vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’de görülecek yerleri ziyaret ediyoruz.

Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı Mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp Mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır.

Vereceğimiz serbest zamanın ardından bir başka ülkeye yöneliyor ve Arnavutluk’un güzel şehirlerinden İşkodra’ya doğru yola çıkıyoruz.

Kuzey Arnavutluk’un en büyük şehri olan İşkodra, gezilecek yerler listesinin kalabalıklığı ile ziyaretçilerine dolu dolu geçirecekleri bir şehir gezisinin sinyallerini vermektedir. Şehrin sıcakkanlı insanları, tarihi atmosferi, kültürü sizi hemen kendine çekecektir.

Şehir gezimizin ardından konaklama için İşkodra’daki otelimize geçiyoruz

4. Gün: Bar – Budva – Sveti Stefan – Kotor - Trebinje

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden  Karadağ’a geçiyoruz.

Bugün gezimize bir Karadağ sahil şehri olan Bar’ı gezerek başlıyoruz.

Ardından Sveti Stefan’a hareket edeceğiz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola veriyoruz.

Sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Eski Şehir olan kaleyi gezeceğiz. Sonrasında serbest zaman veriyoruz.

Kotor’a geçerken çok fotojenik bir balıkçı kasabası olan Perast’ta kısa bir mola veriyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Budva gezimizin ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.

Kotor’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje’ye hareket.

Bu akşam konaklamamız Trebinje’deki otelimizde.

5. Gün: Trebinje – Pociteli – Blagay – Mostar - Saraybosna

Trebinje’deki otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz.

Bugün ilk olarak yolumuz üzerinde bulunan ve Unesco Dünya Mirasları’ndan olan eski Bogomil mezhebine mensup Boşnakların mezar taşları ve kalıntılarını göreceğiz.

Sonrasında Poçitel’e hareket ediyoruz.

Türk Köyü olan Poçitel’de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar’a devam ediyoruz.

Mostar`a varışımızın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı. Ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.

Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyor ve ardından serbest zaman veriyoruz.

Mostar gezimizin ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna Nehri’nin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz.

Ayrıca burada tadacağımız lezzetli balıkların tadına doyamayacaksınız : )

Ardından Saraybosna’ya hareket ve otelimize transfer, odalarımıza yerleşme.

Konaklama Saraybosna’daki otelimizde olacaktır.

6. Gün: Bijambare Mağaraları – Visoko Piramitleri - Saraybosna

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bijambare Doğal yaşam Parkı’na doğru hareket ediyoruz.

Bijambare Mağara Bölgesi korumalı bir rezervdir. Saraybosna'nın kuzeydoğusunda, Tuzla yolu üzerinde bulunur. Bijambare Mağaraları Visocka Visoravan Tepesi’nde oluşan bilimsel çalışma yapılarıdır.

Bölge, kalın kozalaklı ağaçlar, iki dere, küçük göller, çeşitli pınarlar, büyük bir mantar çeşitliliği, şifalı otlar ve bazı nadir endemik tür ile çevrilidir.

Mağaramızı görmek için önce kısa bir tren yolculuğu yapıyoruz ve milli parkı gezdikten sonra günümüze kadar saklanan ve saklı kalması istenen insanlık tarihine ışık tutabilecek Bosna Piramitleri turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Mısır Piramitleri ve Göbeklitepe’den de eski olduğu (yaklaşık 34.000 yıllık) bilimsel testlerle tespit edildiği söylenen Bosna Piramitleri, Mısır’daki büyük Keops Piramiti’nden iki kat daha büyüktür (364 m).

Ayrıca Göbeklitepe ve Mısır’daki büyük piramite mesafe olarak aynı uzaklıktadır. Bu bahsi geçen üç yere araştırmacılar ‘Altın Üçgen’ adını vermiş ve halen araştırmalar devam etmektedir.

Piramitlerin içinde runik alfabeler, tüneller ve hala nasıl yapılmış olduğu tespit edilememiş ‘Kaya Küre’ sizleri bekliyor. Kaya Küre’nin özellikle insan vücudundaki kötü enerjiyi aldığına ve şifalı olduğuna inanılmaktadır.

Güneş Piramidi içerisine girerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Boşnak araştırmacı ve yazar Semir Osmanagiç tarafından insan yapımı olduğu iddia edilen Bosna Piramitleri gezimizin ardından sürpriz aktiviteler sizleri bekliyor : )

Boşnak gecemiz ve akşam Gala yemeğimizin ardından, otelimize hareket.

Konaklamamız Saraybosna’daki otelimizde olacaktır.

7. Gün: Saraybosna – Sabiha Gökçen Havalimanı

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından son güümüzde özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezimiz başlıyor.

İlk olarak şehrin kalbi olan Baş Çarşı’yı detaylı olarak gezeceğiz. Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisi göreceğimiz yerlerden bazıları.

Sonrasında 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izzet Begoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ediyoruz.

Ardından Ferhadija Caddesi’nde gezinti. Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile çalışan Sahat Kula,Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu gördükten sonra Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni ziyaret edeceğiz.

Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyor ve ardından İstanbul’a dönüş uçuşumuz için havaalanına hareket ediyoruz.

Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 17.50’de Pegasus Hava Yolları’na ait PC 294 sefer sayılı uçuş ile Saraybosna Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile saat 20.35’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  18 Mayıs
  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  18.05.2022794,32
  699,00
  1.021,59
  899,00
  --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
  • Üsküp’te 4 yıldızlı otel’de oda kahvaltı bazında 2 gece konaklama
  • İşkodra’da 4 yıldızlı otel’de oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Trebinje’de 4 yıldızlı otel’de oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Saraybosna’da 4 yıldızlı otel’de oda kahvaltı bazında 2 gece konaklama
  • Gezi boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • İlk akşam Üsküp’te müzik ve dans gösterisi eşliğinde akşam yemeği (Makedon Gecesi)
  • Son akşam Saraybosna’da müzik ve dans gösterisi eşliğinde akşam yemeği (Boşnak Gecesi)
  • Matka Kanyonu tekne gezisi
  • Tüm kahvaltılar ve iki akşam yemeği
  • Üsküp Arkeoloji Müzesi giriş ücretleri
  • Blagay Tekkesi giriş ücretleri
  • Visoko Piramitleri giriş ücretleri
  • Bijambare Mağaraları giriş ücretleri
  • Araç otopark ücretleri
  • Sınır geçiş ücretleri
  • Kotor ayakbastı ücretleri 
  • Gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçak biletleri
  • Öğle yemekleri
  • Gezi programında belirtilmeyen akşam yemekleri
  • Yurt dışı çıkış harç pulu
  • Seyahat sağlık sigortası
  Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR:

  *** Gezi için satın alınması gereken uçak biletleri ;

  18 Mayıs Çarşamba    Saat 10.10  Sabiha Gökçen – Üsküp  PC 351  Pegasus Hava Yolları

  24 Mayıs Salı               Saat 17.50  Saraybosna – Sabiha Gökçen  PC 294 Pegasus Hava Yolları

  *** En az 6 ay süreli pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Tur esnasında yanınızdan ayırmayınız.

  *** Tur esnasında eğer biontech 2.doz aşınızı 21 gün öncesinde yaptırmış iseniz ve aşı kartınız var ise ülkelerde sorunsuz bir şekilde geçişler yapılmaktadır. Aşı kartınız yok ise 48 saat öncesinden yapılmış, sonucu negatif olan PCR testi yaptırmış olmanız gerekmektedir. Dönüşte, Türkiye tarafından test istenilmesi durumunda, anlaşmalı kurumlarımızdan veya havalimanından  15€ ücret karşılığı test sonucunu alabilirsiniz.veya antijen test yaptırabilirsiniz.

  *** Rahat ve keyifli bir yürüyüş yapabilmeniz için yürüyüş sırasında elinizde eşya taşımamanız tavsiye edilir. Yanınıza eşyalarınızı koyabileceğiniz hafif ve küçük bir sırt çantası almanızı tavsiye ederiz.

  *** Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, baton, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü, güneş kremi, yedek kıyafetler,  sürekli kullandığınız ilaçlarınız, antiseptik dezenfektan, maske veya buff yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günleri değiştirilebilir.

  *** Yeterli zaman olması halinde rehberimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar daha dahil edilecektir.

  *** Gezi boyunca alınacak öğle yemekleri için restoranlar rotalarımız üzerinde en makul seçenekler ile rehberlerimiz tarafından belirlenecektir.

  İptal Şartları

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

   
  İPTAL ŞARTLARI

   

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  • Türkiye Cumhuriyeti vatnadaşları vizeden muaftır.
  • Pasaport geçerlilik süresi, seyahayt tarihinin bitiminden itibaren 6 ay (180 gün) geçerli olması gerekmtekedir.

  BALKANLAR (SEÇKİN) Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?