Sinop & Kastamonu & Samsun Turu

1 Gece Alesta Apart Hotel 5* / 2 Gece Kastamonu Uğurlu Konakları

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Sinop & Kastamonu & Samsun Turu Hakkında Genel Bilgiler

Orta Karadeniz'in saklı güzelliklerini keşfetmeye hazır mısınız?

1. Gün: İstanbul - Sinop - Erfelek - Sinop

Saat 06:00’da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinde Igetis Travel Yetkilisi ile buluşma. Saat 08:25’de Türk Hava Yolları’nın TK 2842 sefer sayılı uçuşu ile Sinop’a hareket. Saat 09:40’da Sinop’a varış. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Erfelek’e hareket. Tatlıca Şelaleleri gezimizin ardından öğle yemeği için yerel restoranımıza hareket. Kısa bir dinlenmenin ardından Sinop gezimize devam edeceğiz. Sinop Kalesi, tarihi Sinop Cezaevi, Sinop Arkeoloji Müzesi, Alaaddin Keykubat Camii, Pervane Medresesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Akşam yemeğimiz çevre şartlarına bağlı olarak yerel restoranda yada otelimizde alınabilir. Konaklama Sinop’daki otelimizde.  

2. Gün: Sinop - Abana - İnebolu - Küre Dağları Milli Parkı - Kastamonu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Türkiye’nin tek fiyordu olarak bilinen Hamsilos Koyu ve Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburun gezimize devam ediyoruz. Kahve molamızın ardından  Abana’ya hareket edeceğiz. Yerel restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından İnebolu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya bağlı bir liman şehri olan İnebolu, geleneksel mimari örnekleri ve doğal güzellikleriyle görülmesi gereken bölgelerden biridir. Turumuzun ardından Küre Dağları Milli Parkı’na hareket. Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesi gezileri, Çatak kanyonu cam seyir terasının görülmesinin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Kastamonu - Taşköprü - Kasabaköyü - Kastamonu

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında, Taşköprü’ye hareket. Cuma günleri kurulan köylü pazarı ve Taşköprü gezimizin ardından Kasabaköyü’ne hareket. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Mahmutbey Camii gezisinin ardından, yerel restoranımızda öğle yemeğimizi alacağız. Kastamonu gezimize devam ediyoruz… İsmail Bey Külliyesi ve Deve Hanı, Kastamonu evleri, Yakupağa Camisi, Etnografya Müzesi (Liva Paşa Konağı), eski Belediye Binası, Cem Sultan Bedesteni, Aşirefendi Hanı, Nasrullah Camisi, Cumhuriyet Meydanı ve Kastamonu Saat Kulesi gezilerimizin ardından, yerel restoranımızda akşam yemeği ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Samsun - Bandırma Vapuru - Amazonlar Diyarı - Onur Anıtı - Gazi Müzesi - İlk Adım Anıtı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Amazonlar Kenti Samsun'a doğru hareket edeceğiz.  İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müzesi ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Samsundaki gezimizin ardından akşam yemeğimiz için yerel restoranımıza hareket edeceğiz. Akşam yemeğimizin ardından Samsun Hava Limanına hareket ve TK2815 sefer sayısı uçuşumuz ile saat 22:00’de İstanbul’a hareket ve 23:40’da İstanbul Havalimanına varış.  

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Temmuz
  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  14.07.20223.450,00 TL3.900,00 TL --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul / Sinop – Samsun / İstanbul gidiş – dönüş uçak biletleri ve vergiler
  • 1 Gece Sinop’da 5* Alesta Apart Hotel’de konaklama, 2 Gece Kastamonu’da tarihi Uğurlu Konakları’nda yada benzeri butik otellerde konaklamalar.
  • Programda belirtilmiş olan tüm kahvaltısı, 4 Öğle ve 4 Akşam Yemekleri
  • Rehberlik Hizmetleri
  • Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.
  • Özel araçlar ile tüm ulaşım hizmetleri (Sosyal mesafeyi korumak ve sizlerin konforu için; Programımıza katılacak olan misafir sayısına göre, her bir misafirimize 2 kişilik koltuk tahsisi yapılacaktır.)
  • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri, yoldaki yemekler ve akşam yemeklerinde alınacak olan içecekler, otellerdeki ekstralar fiyatlarımıza dahil değildir.
  • Kişisel Harcamalar.
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Sinop & Kastamonu & Samsun Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?