Abant - Safranbolu - Yedigöller Turu

Büyük Abant Otel & Safranbolu Beyzade Konak

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Abant - Safranbolu - Yedigöller Turu Hakkında Genel Bilgiler

Yeşilin, sarının, kırmızının binbir çeşitli tonunu barındıran Yedigöller Milli Parkı’nın büyülü renklerini keşfedeceğimiz güzel bir doğa gezisi bizleri bekliyor. Ormanların arasında saklı olan nefis gölleri keşfedeceğimiz programımızda Unesco Kültür Mirası Tarhi Safranbolu Evleri de gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi Safranbolu Konakları’ndan birinde konaklayıp ecdadımızdan miras kalan o tarihi atmosferi yaşayacak, tarihi sokakları keşfedecek ve yerel tadları tadacağız. Abant’ın en güzel otellerinden birinde konaklayacağımız ilk günümüzde ise dilediğiniz gibi Abant Gölü’nün tadını çıkarabilirsiniz. Gölcük Milli Parkı, Tokatlı Kanyonu, Bulancak Mağarası, Yörük Köyü bu gezimizde göreceğimiz diğer güzelliklerden bazıları…

1. Gün: İstanbul - Gölcük Milli Parkı

Geziye katılan misafirlerimize bildirilecek noktalarda misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’dan Gölcük Milli Parkı’na hareket ediyoruz. (Yaklaşık 3 saat) Gölcük Kafe’de keyifli bir kahvaltıdan sonra sonra Abant Gölü’nün benzeri ve prototipi diyebileceğimiz Gölcük Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Küçük olduğu için gezmesi de kolay olan Gölcük Tabiat Parkı’nda 1300 metrelik yürüyüş parkurunu en güzel fotoğraflarımızı çekerek tamamlayacağız. Burada özellikle ülkemizin en çok fotoğraflanan evlerinden olan Devlet Konuk Evi’ne bayılacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuk sonrası Abant Gölü’ne ulaşacağız. Otelimize yerleştikten sonra isteyen misafirlerimiz ile göl çevresinde yürüyüş ve sucuk partisi yapacağız. Dileyen misafirlerimiz otelde dinlenebilir  ve otelin havuz, spa vs. imkanlarından yararlanabilir. Akşam yemeği ve konaklama Abant’ta otelimizde olacak.

2. Gün: Safranbolu - Tokatlı Kanyonu - Yörük Köyü - Bulancak Mağarası

Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Safranbolu’ya hareket ediyoruz. (Yaklaşık 2 saat) UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada tarihi olduğu kadar bizlere sunduğu muhteşem manzarası ile de önemli bir yere sahip olan Hıdırlık Tepesi’ne geçiyoruz. Buradan hiçbir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığına enfes bir manzara eşliğinde şahit olacağız. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saat’ini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Daha sonra Yörük Köyü’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Yörük Köyü’nde alacağız. Sonrasında Safranbolu’ya yakın mesafede bulunan Bulak Mağarası’na geçiyoruz. Mağara gezisinden sonra gün batımına yaklaşırken Tokatlı kanyonu üzerine kurulan Kristal Teras'a (Cam Seyir Teras) gidiyoruz. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan seyir terasından “Tokatlı Kanyonu” ve İncekaya Su Kemerini panoramik fotoğraflama imkânı buluyoruz.  Cam teras ile bu doğa harikası yeri 80 metre yükseklikten kartal misali seyredeceksiniz. Yemyeşil doğası ile bu derin vadiyi ayaklarınız altında görüyorsunuz. Muhteşem bir manzara sunan terasa çıktığınızda kendinizi bu eşsiz doğanın güzelliğinde kaybedeceksiniz. Gezi sonrası otelimize dönüş, kısa bir dinlenme ve akşam yemeğini konakladığımız tarihi Safranbolu Konağı’nda alıyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile gece canlı müzik eşliğinde eğleneceğiz. Arzu eden misafirlerimiz otelde istirahat edebilir. Konaklama Safranbolu’daki otelimizde.

3. Gün: Yedigöller Milli Parkı - İstanbul

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’na hareket ediyoruz. (2 saat 40 dakika) Batı Karadeniz Bölgesi’nin en zengin bitki örtüsüne sahip olan ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine vardıktan sonra gezimize başlıyoruz. Burada harika bir yürüyüş rotası bizi bekliyor. Rehberimizin eşliğinde yürüyüş rotamızda doğa ile baş başa kalabileceğiniz her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. Bu muhteşem ortamın bol oksijenli havasıyla ciğerlerimizi doldurarak sonrasında serbest yürüyüş ve birbirinden renkli fotoğraflar için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimiz doğada kumanya (sandviç ve içecek) şeklinde alınacaktır. Gezimizi tamamladıktan sonra gün batımına doğru İstanbul’a hareket. (Yaklaşık 4 saat) Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Büyük Abant Otel’de yarım pansiyon 1 gece konaklama
  • Safranbolu Beyzade Konak Otel’de yarım pansiyon 1 gece konaklama
  • İlk gün Berceste Dinlenme Tesisleri’nde kahvaltı
  • Abant Gölü’nde sucuk ekmek ikramı
  • Yörük Köyü’nde öğle yemeği
  • Yedigöller’de kumanya öğle yemeği (sandviç, içecek, çikolata ve meyve)
  • Programda belirtilen bütün transferler
  • Programda belirtilen bütün geziler
  • Tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
  • Tüm otopark ücretleri
  • Bölgeye hâkim olan rehberimiz ile devamlı rehberlik hizmeti
  • Gezi yerlerinde Mehmet Altay tarafından fotoğraflarınızın çekilmesi ve geziden en geç bir hafta sonrasına kadar Mehmet Altay tarafından fotoğraflarınızın Photoshop, Lightroom’da düzenlenip elektronik posta yolu ile sizlere gönderilmesi.
  • Hijyen kiti
  • KDV

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Son gün, dönüş yolunda dinlenme tesislerinde alınacak akşam yemeği
  • Tüm kişisel özel harcamalar
  Ek Bilgiler

  OTOBÜS KALKIŞ YERLERİ:

  07:00 - İncirli Ömür Plaza önü

  07:30 - Mecidiyeköy eski Ali Sami Yen Stadumu önü

  08:00 - Kadıköy evlendirme dairesi önü

  08:30 - Pendik E-5 Köprüsü altı (Ankara istikameti)

   

  BİLGİLENDİRMELER:

  • Gezilerimizde ana ilkemiz; destinasyonların yüzeysel olarak değil, bilakis tüm detaylar düşünülerek kapsamlı şekilde gezilmesi ve maksimum yer görülmesidir.
  • Gezimiz boyunca ulaşımımızı sağlayacak araç Isuzu marka ve Turkuaz yeni model bir araçtır.
  • Aracımız 31 yolcu kapasitelidir. Pandemi kuralları gereği aracımıza en fazla 19 misafir kabul edilecektir.

   

  COVID-19 ÖNLEMLERİ İLE İLGİLİ ;

  • Yolcularımız ve çalışanlarımızın sağlığı için hijyen kitlerimizi hazırladık
  • Tüm tedarikçilerimizin Güvenli Turizm Sertifikası sahibi olmasına dikkat ediyoruz
  • Tur boyunca konaklayacağınız otellerin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesi’ne sahip olmalarına özen gösteriyoruz
  • Tur boyunca iç ve dış mekanlarda sosyal mesafe kuralına uyulmasını ve maske takılmasını zorunlu tutuyoruz
  • Turlarımızı %50 kapasite ile gerçekleştiriyoruz
  • Sağlınız için araç içerisinde yiyecek ve içecek servisi yapmıyoruz

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Abant - Safranbolu - Yedigöller Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Benzer Turlar