Muhteşem GAP

Mardin Old City Otel, Nahrin Otel, Tuğra Otel

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Muhteşem GAP Hakkında Genel Bilgiler

Hayranlık uyandıran taş işçiliği ile bezenmiş evleri, tarihi yapıları, dar sokakları, güzel insanları ve sahip olduğu mistik havası ile çok farklı bir ruhu olan hoşgörü şehri Mardin, dillere destan gün batımı ile Nemrut, tarihin akışını yeniden adlandıran Göbeklitepe, peygamberler şehri Şanlıurfa, batık şehir Halfeti, Unesco dünya mirası Hevsel bahçeleri ve çok daha fazlasını bu gezide bulacaksınız…

1. Gün: Halfeti – Adıyaman – Nemrut

Sabah 04.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda belirlenecek bir noktada siz değerli misafirlerimizle buluşarak bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları’na ait PC 2402 sefer sayılı uçuş ile saat 05.30’da Gaziantep’e uçuş.

Saat 07.10’da Gaziantep’e varıyor ve bagajlarımızı aldıktan sonra Halfeti’ye doğru yola çıkmak üzere  havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz.

Batık Şehir Halfeti’de yapacağımız tekne gezimizden sonra sizlere küçük bir sürprizimiz olabilir...

Halfeti gezimizi bitirmemizin ardından Adıyaman’a geçiyor ve öğle yemeğimizi Adıyaman’da çok seveceğinizi düşündüğümüz yerel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Adıyaman’da bulunan otelimize geçerek odalarımıza yerleşecek ve kısa bir dinlenme molası vereceğiz. Sonrasında Nemrut’un dillere destan gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkacağız.

Arsemia Antik Kenti, Tümülüs heykelleri ve Cendere Köprüsü de Nemrut gezimizde göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Nemrut gezimizin ardından aracımızla otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

Konaklama otelimiz Adıyaman Tuğra Hotel’de olacaktır.

Yürüyüş mesafesi: yaklaşık 1 km. olup herkesin yürüyebileceği zorluktadır.

2. Gün: Adıyaman – Göbeklitepe – Şanlıurfa - Harran

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde dünyanın en büyük altıncı barajı olan Atatürk Barajı’nı görmek için kısa bir çay molamız olacaktır.

Şanlıurfa’ya varışımız ile beraber Unesco Dünya Mirasları’mızdan biri olan Göbeklitepe’ye geçiyoruz. Tarihi baştan tekrar yazdıran Göbeklitepe’nin gizem dolu hikayesini rehberimizden dinleyerek Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

Sonrasında Şanlıurfa şehir merkezine geçerek yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğimizin ardından dünyanın bilinen ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geçiyoruz. Harran gezimizde ilk İslam medresesi olan Harran Üniversitesi, Harran Höyüğü, İç Kale, tarihi surlar ve konik kubbeli kümbet evler göreceğimiz yerler arasında. Kümbet evleri gezerken yerel kıyafetler ile fotoğraf çekimi de yapacağız.

Harran gezimizi tamamladıktan sonra Şanlıurfa’ya geri dönüyor ve günü Şanlıurfa şehir gezisi ile tamamlıyoruz. Kültürü, mutfağı ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan Peygamberler Şehri Urfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl ve Rızvaniye Camii’ni gördükten sonra Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Şanlıurfa Kalesi ve Bedesten’i  gezeceğiz.

Şanlıurfa şehir gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçerek biraz dinleneceğiz. Akşam ise bizleri unutulmaz bir sıra gecesi bekliyor. Otelimizde  özel olarak düzenlenecek olan sıra  gecesinde hep beraber eğlencenin doruklarına çıkacağız :)

Konaklamamız Şanlıurfa’nın en güzel butik otellerinden Nahrin Otel’de olacaktır.

3. Gün: Mardin Şehir Gezisi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şanlıurfa’yı ardımızda bırakarak Medeniyetler şehri Mardin’e gidiyoruz.

İlk olarak Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Dünya üzerindeki en eski Süryani manastırı olan bu etkileyici yapıyı gezdikten sonra Kasımiye Medresesi’ne geçiyoruz.

Ardından öğle yemeği için adresimiz Kebapçı Yusuf olacak. Enfes yöresel lezzetlerle karnımızı doyurduktan sonra Eski Mardin sokaklarını keşfetmeye başlayacağız. Rehberimiz eşliğinde Eski Çarşı’dan Ulu Camii’ye, Zinciriye Medresesi’nden Tarihi Kız Meslek Lisesi’ne kadar Mardin’deki daha bir çok yeri gezip göreceğiz. Dar Mardin sokaklarını birbirine bağlayan, Mardin mimarisine özgü abbaralara bayılacaksınız.

Ayrıca Kırklar Kilisesi’nde kısa bir Süryani ayini seyretme şansımız da olacaktır. Eski Şehir gezimizden sonra otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. 1-2 saat dinlemeden sonra akşam yemeği için adresimiz Mardin’in bir numarası olan Cercis Murat Konağı. Mardin’in enfes lezzetleri eşliğinde unutulmaz eğlenceli bir gece yaşayacağız.

Konaklamamız Old City Mardin Butik Otel’de olacaktır.

4. Gün: Mardin – Diyarbakır – Diyarbakır Havalimanı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından valizlerimizi toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Son günümüzde ilk durağımız yine Mardin şehir merkezi olacak. Mardin bir alışveriş cenneti olduğu için Mardin şehir merkezinde siz misafirlerimiz için iki saat serbest zaman vereceğiz.

Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi Mezopotamya Ovası’na karşı Seyr-i Merdin’de alacağız. Öğle yemeğimizin ardından Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız son günlerin popüler ismi Zerzevan Kalesi olacak. Ardından Diyarbakır Surları’nın en eskisi olan Keçi Burcu’na çıkacağız. 9000 yıllık bir tarihe sahip    olduğu bilinen Diyarbakır Surları’ndan Dicle Nehri’nin üstüne kurulu On Gözlü Köprü ve Hevsel Bahçeleri’ni göreceğiz. Fotoğraflarımızı çekip Mardin Kapı ve Yeni Kapı’yı da gördükten sonra bir başka tarihi mekan olan Ulu Camii’ye geçiyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif kabul edilen Ulu Camii’nin yapım tarihi net olarak bilinmemekle beraber Anadolu’nun en eski camilerinden biri sayılmaktadır. Ulu Camii ziyaretimizden sonra vaktimiz kaldığı takdirde Cahit Sıtkı Tarancı’nın müzeye dönüştürülen evini de ziyaret edeceğiz.

Akşam saatlerinde dönüş uçuşumuz için Diyarbakır Havalimanı’na geçiyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Şanlıurfa Nahrin Butik Otel’de oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Mardin OId City Mardin Butik Otel’de oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Adıyaman Tuğra Hotel’de oda kahvaltı+akşam yemeği bazında 1 gece konaklama
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Kahvaltılar ve akşam yemekleri
  • Halfeti tekne gezisi
  • Şanlıurfa’da özel yemekli Sıra Gecesi
  • Nemrut’a çıkışta özel araçlar ile transfer
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Gezi boyunca kokartlı rehberler tarafından profesyonel rehberlik hizmeti
  • Tüm yol ve otopark ücretleri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • KDV
  • Araç içi ikramlar
  • İsteğe göre gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Gaziantep’e ulaşım
  • Öğle yemekleri
  • Ören yeri giriş ücretleri
  • Mardin’de Cercis Murat Konağı’nda akşam yemeği ziyafeti (650 TL)
  Ek Bilgiler

  Geziye İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz için uçuş bilgileri aşağıdadır:

  GİDİŞ

  06 Ekim Perşembe saat 05.30 İstanbul Sabiha Gökçen-Gaziantep PC 2402 Pegasus

   

  DÖNÜŞ

  09 Ekim Pazar        saat 20.50 Diyarbakır-Sabiha Gökçen PC 2385 Pegasus

  09 Ekim Pazar         saat 22.15 Diyarbakır-İstanbul Havalimanı TK 2611 THY

   

  *** Gezimiz boyunca yapacağımız kısa yürüyüşler, sağlıklı her yaştan insanın katılabileceği zorluk derecesi kolay olan yürüyüşlerdir.

  *** Müze kartınız yok ise geziye katılmadan önce mutlaka müze kart almanızı tavsiye ederiz.

  *** Gezimiz boyunca ulaşımımızı sağlayacak olan araç Mercedes Sprint marka ya da Sultan otokar marka yeni model bir araç ya da muadili olacaktır.

  *** Rahat ve keyifli bir yürüyüş yapabilmeniz için yürüyüş sırasında elinizde eşya taşımamanız tavsiye edilir. Yanınıza eşyalarınızı koyabileceğiniz hafif ve küçük bir sırt çantası almanızı tavsiye ederiz.

  *** Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü, sürekli kullandığınız ilaçlarınız, antiseptik dezenfektan, maske yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günlerini değiştirebilir.

  *** Yeterli zaman olması halinde rehberimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar dahil edilecektir.

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Muhteşem GAP Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?