İZLANDA & KOPENHAG

3 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
İZLANDA & KOPENHAG Hakkında Genel Bilgiler

2 ÜLKE & 4 ŞEHİR | THY: Kopenhag – Kopenhag   |   5 Gece  

1. Gün: İSTANBUL – KOPENHAG – REYKJAVIK

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden, yerel havayolları ile yapacağımız Reykjavik uçuşumuz için bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz ve Reykjavik şehir turumuz için hareket. Reykjavik şehir turumuz esnasında, şehrin canlı kültürüne ve eğlenceli gece hayatına şahit olacaksınız. Şehrin her tarafından gözüken Atlantik okyanusu ve dağ manzaraları sizleri büyüleyecek. Şehir turumuzda 930 yılında kurulan dünyanın en eski parlamentosu Alþingi, Videy Adası, Hofdi Evi, Holavallagardur mezarlığı ve Hannesarholt görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Reykjavik’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Kuzey Işıkları ya da bir diğer adı ile ‘Aurora Borealis’ adını mitolojideki Şafak Tanrıçasından alır. Yunanların “Eos” adını verdiği Şafak Tanrıçasına Romalılar “Aurora” adını uygun görmüştür. Kuzey ülkelerinde görülen ışıkları fark eden insanlar, tanrıçalarının bu doğa harikasında bir payı olduğunu düşünerek bu ışıklara “Aurora Borealis” adını vermiştir. Işıkların görülebileceği en güzel dönemler Kasım ile Mart ayları arasındadır. Gökyüzü ne kadar açık olursa, bir o kadar görkemli doğa harikası sunmaktadır. Konaklama otelimizde.

 

2. Gün: REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE (THINGVELLIR – STROKKUR – GEYSİR – GULLFOSS – KERİÐ) – SELFOSS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda’nın dünyaca ünlü Golden Circle turu için hareket. Yol üzerinde Thingvellir Ulusal Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Thingvellir, tarihi, kültürel ve jeolojik önemi olan bir alandır ve İzlanda'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Park, Atlantik Ortası Sırtı'nın tepesini ve Kuzey Amerika ile Avrasya tektonik plakası arasındaki sınırda yer alan bir rift vadisinde yer almaktadır. Güneyinde İzlanda'nın en büyük doğal gölü olan Thingvallavatn bulunur. Ardından, İzlanda'nın önemli noktalarını, yani her 5 dakikada bir fışkıran çeşme tipi bir gayzer olan Strokkur ile Geysir'in kaplıca bölgesini ziyaret ediyoruz. Gayzer, kesintili bir biçimde sıcak su ya da sıcak buhar fışkırtan, kükürt yayan kaynarcalardır. Strokkur, ülkenin güneybatısında, Reykjavik'in doğusundaki İzlanda'daki Hvítá Nehri'nin yanında jeotermal bir bölgede bulunan çeşme tipi bir gayzerdir. Genellikle her 6-10 dakikada bir patlar. Her zamanki yüksekliği 15-20 metredir, ancak bazen 40 metreye kadar çıkabilmektedir. Ardından, yakınlardaki Gullfoss şelalesine geçiyoruz. Sudaki buzul tortusunun, şelaleyi güneş ışığında altın rengine çevirmesinden ötürü bir diğer adıyla ‘Altın Şelale’, İzlanda'nın en güzel şelalelerinden biridir. Bu şelale İzlanda’daki birçok şelale gibi buzullardan beslenmektedir. Ardından İzlanda’nın 3000 yıllık krateri Kerið kraterine gidiyoruz. Hafif eğimli yapısı sayesinde, kraterin içine kadar inebilecek ve krater gölünün etrafında gezebileceksiniz. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Turumuzun ardından İzlanda Güney bölgesinin Başkenti olarak bilinen Selfoss’taki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

3. Gün: SELFOSS – SKOGAFOSS ŞELALESİ – REYNİSFJARA PLAJI – VİK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda'nın güneyinde, sahil yamaçlarında yer alan Skógafoss Şelalesi turumuz için hareket. İzlanda'nın güneyindeki eski bir sahil şeridinde bulunan Skogafoss Şelalesi 23m genişlik ve 60m yüksekliği ile ülkenin en büyük ve en göz alıcı şelalelerinden biridir. Şelalenin su serpintilerinin fazlalığından dolayı güneşli günlerde aynı anda 2 gökkuşağı bile görülebilir. Sürekli sıçrayan sularından yemyeşil olmuş dağların arasından dökülen şelale, Eyjafjallakokull ve Myrdalsjokull dağları arasındaki Fimmvorduhals bölgesine kadar şelaleler boyunca uzanan engebeli yürüyüş parkurları sunmaktadır. Ardından, Game of Thrones’un da birçok bölümünün çekildiği ve ülkenin başlıca popüler merkezlerinden biri olan Reynisfjara Plajı turumuz için hareket. Plajın en dikkat çeken özelliği kumlarının siyah olması. Soğumuş lavların zaman içinde ufalanmasıyla burası siyah kum ve taşların oluşturduğu bir kumsala dönüşmüş olmakla beraber, yine lav kaynaklı olarak zaman içinde oluşmuş olan devasa siyah kayalıklar bulunmaktadır. Turistler için çok ilgi çekici kayalar, aynı zamanda İzlanda mimarisini de etkilemiştir. Ardından Vik şehir turumuz için hareket ve şehir turu sonrasında, Vik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde. 

 

4. Gün: VİK – BLUE LAGOON – REYKJAVIK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Blue Lagoon turumuz için hareket. Suyu yaklaşık 37 derece sıcaklıkta olan Blue Lagoon, hangi mevsimde giderseniz gidin, suyun tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. İlk etapta enerji üretimi için kullanılan suyun, çeşitli hastalıklara ve cilde iyi geldiğinin anlaşılmasından sonra bu Blue Lagoon bir çeşit spa merkezine dönüştürülmüştür. İsmini masmavi suyundan alan lagün, volkanik bir manzaranın kalbinde, rahatlamak ve yorgunluğu atmak için olanak sağlıyor. Burada geçireceğimiz keyifli ve rahatlatıcı günün ardından, Reykjavik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde. 

 

5. Gün: REYKJAVIK – KOPENHAG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yerel havayolları ile yapacağımız Kopenhag uçuşumuz için Reykjavik Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kopenhag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Kopenhag şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, orta çağ borsa binaları ve belediye binası meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün: KOPENHAG – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-KOPENHAG (CPH)-İstanbul (IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti 
  • Yerel Havayollarının tarifeli seferi ile KOPENHAG(CPH) – Reykjavik (KEF) – Kopenhag (CPH) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 3*&4* otellerde Rejykjavik’te 2 gece, Sellfoss’ta 1 gece, Vik’te 1 gece, Kopenhag’da 1 gece oda & kahvaltı konaklama  
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Reykjavik Şehir Turu
  • Thingvellir Ulusal Parkı Turu
  • Strokkur & Geysir Turu
  • Gullfoss Şelale Turu
  • Kerið Krater Turu
  • Skogafoss Şelalesi Turu
  • Reynisfjara Plajı Turu
  • Vik Şehir Turu
  • Blue Lagoon Turu (Blue Lagoon Comfort bileti dahil)
  • Kopenhag Şehir Turu
  • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  • Turist şehir vergileri
  • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti, servis bedeli 
  • Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
  • İç hat bağlantı bileti 
  • Turist şehir vergileri
  • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Müze ve ören yerleri girişleri,
  • Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

   

  Ek Bilgiler

  UÇUŞ, KONAKLAMA ve DİĞER NOTLAR;

   

  Lokal Rehber + Ören Yeri Girişleri (Blue Lagoon, Thingvellir Ulusal Parkı, Kerið Krateri)

  Kişi Başı 50€

  ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

   

  • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
  • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
  • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
  • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz

  ***TK1783 IST-CPH 09.15 – 10.40

  ***TK1786 CPH-IST 18.05 – 23.15

   

  • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Igetis Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
  • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. 
  • Igetis Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Igetis Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

   

   

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  • 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.
  • 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.
  • 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.
  • 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.
  • 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.
  • Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Igetis Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

   

  İZLANDA & KOPENHAG Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?