Mısır Turu

5 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Mısır Turu Hakkında Genel Bilgiler

FİRAVUNLAR ŞEHRİ KAHİRE ve BİR NİL RÜYASI

 

KAHİRE (5* OTELDE 2 GECE)

HURGADA  (5* OTELDE 2 GECE)

NİL NEHRİ (5* GEMİDE 3 GECE TAM PANSİYON)

YEMEKLİ GİZA VE SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU, GEMİ BOYUNCA TÜM TURLAR

 

1. Gün: İstanbul-Kahire

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları Kontuarı önünde akşam Saat 21.30’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yollar TK 692 sefer sayılı 00.30 direkt sefer ile Kahire ’ye uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 02:50’de olacak.

2. Gün: Sakkara – Coser Piramidi – Giza Piramitleri Sfenks Mısır Ulusal Kahire Müzesi- Eski Kahire- Khan -El Çarşısı

Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında alanda bizleri bekleyen aracımız ile kahvaltı alacağımız restorana ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk durağımız Sakkara. Coser’in veziri mimar ve ardından Mısır’ın anıtsal ilk taş yapısı olan Cozer’in basamaklı piramitini göreceğiz. Ardından Papirüs enstitüsünde papirüs ile ilgili bilgiler edineceğiz. Arzu eden misafirlerimiz papirüslerden satın alabilecekler. Öğle yemeği sonrası Dünyanın Yedi Harikalarından ayakta kalan, isimlerini yaptıran firavunlardan almış olan ünlü Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini göreceğiz. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedir. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Piramitlerin bulunduğu bu vadide değişik yerlerde vereceğimiz molalar ile farklı açılardan anılarımızı fotoğraflama imkânı bulacağız.

Geceleme Otelimizde (Kahire Hilton Hotel 5* veya Trıumph Hotel)

3. Gün: Mısır Ulusal Kahire Müzesi-Eski Kahire-Khan el Çarşısı

Otelde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası bugünkü gezimize Kahire Ulusal Müze ile başlıyoruz. Dünyanın sayılı müzelerinden biri olan ve 120.000’den fazla eserin olduğu bu müzede Eski Orta ve Yeni krallık dönemlerine ait eserleri, Tutankamon Hazineleri ile birlikte göz kamaştıracak niteliktedir.

Zengin Mısır Tarihinin Firavunlar Dönemine ait eserleri rehberimizin keyifli anlatımları ile gördükten sonra, Mısır’ın Eski Kahire Bölgesi’ne geçiyoruz. Orta çağdan kalma Eski Kahire surları (Babilon) İlk Kiliseler, Havra ve eski Kahire zemini görülecek yerler arasındadır. Seçkin yöresel restoranımızda alacağımız öğle yemeği sonrası Osmanlı’dan kalma labirent şeklindeki tarihi otantik Khan-el Khalily Çarşısı’nda ilginizi çekecek ve her türlü turistik eşyaların satıldığı dükkanlardan alışveriş imkânı bulacağız. Otantik kafelerinde alacağımız molamız ile bu renkli çarşıdaki zamanımızı tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz.

Geceleme Otelimizde (Kahire Hilton Hotel 5* vb)

4. Gün: Kahire -Aswan – Philae Tapınağı-Nubian Köyü -Felluka

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımız ile otelimizden ayrılıyor ve Kahire Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik uçuşumuz sonrası ASWAN ’a ulaşıyoruz.

Alanda bizi bekleyen aracımız ile dünyanın sayılı, Mısır’ın en büyük barajı arasında bulunan Aswan Baraj suları altında kalması sonucunda AGALİKA Adası’ndan taşınarak Phiale Adası’na getirilen İSİS TAPINAĞI’NI geziyoruz. Yerinden taşınan 16 tapınaktan biri olan GREKO ROMEN Tapınak, İlk Çağ Mısır inancı merkezinde olan İSİS-OSİRİS kültürünün ve Roma imparatorlarının kendilerini bir firavun gibi benimsediklerini ortaya koyan bölümleri ile dikkat çeker. Gezimizi tamamladıktan sonra 3 gece Nil Nehri üzerinde seyahat edeceğimiz ve konaklayacağımız Deluxe 5* gemimize yerleşiyoruz.

Gemide alacağımız keyifli öğle yemeği sonrası kısa bir dinlenme molası veriyoruz.

Akabinde Aswan ‘ın yerli halkının yaşadığı, değişik bir dil ve kültüre sahip olan NÜBYE KÖYÜ’NE gidiyoruz. Tipik bir Afrika halkı olan Nübyeliler Antik Mısır geleneği olan timsahların kutsallığına ve eve bereket getirdiğine inandığından evlerinde timsah besliyorlar. Bu ilginç köy hafızalarımızda oldukça etkili bir yer yaparken yine Antik Dönemden beri aynı teknik ile çalışan tek kürekli ve tek yelkenli Nil’in en eski Ulaşım aracı olarak bilinen FELLUKALAR ile Nil’de çok farklı ve orijinal bir gezinti yapıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Deluxe Gemimizde

5. Gün: Nil‘de Seyahat -Kom Ombo Tapınağı-Abu Sımbel

Bugün sabah erkenden arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı düzenlediğimiz ABU SIMBEL TAPINAĞI’na gidiyoruz. (Minimum 10 kişi katılım şartı ile) Aswandaki Nübye Çölü ve Aswan Barajı manzarası eşliğinde yapılan yolculuk sonrası baraj gölü altında kalmasını engellemek için estetik cerrahlardan dahi bilgi ve destek alınarak yekpare kayaların kesilerek büyük bir titizlik ile tekrar bir araya getirilmesi sonucu oluşan ABU SIMBEL TAPINAĞI ‘na ulaşıyoruz. Görünce çok etkileneceğiniz ve birçok Mısır ile ilgili görsellerde karşımıza çıkan bu ikonik yapı sizleri etkilerken bu tapınağı fotoğraf karelerimize alıp rehberimizden detaylı tarihini ve bilgilerini dinliyoruz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra tekrar öğle yemeği için gemiye dönüyoruz. Bu turumuza katılmayan misafirlerimiz ASWAN Çarşılarında alışveriş imkânı bulabilirler.

Öğle yemeğimizden sonra gemi demir alarak Nil üzerindeki seyrine devam edecektir.

Güzel Nil manzaraları eşliğindeki bu seyahatimize KOMOMBO TAPINAĞI için bir mola veriyoruz. İlk Çağ Mısır Tanrılarından Haroris ve Sobek adına yapılmış olan Grekoromen stildeki bu tapınak iki Tanrıya atfedilmiş simetrik bir tapınaktır. İlk Çağ Mısır inancı, Nilometre, mısır sanatı, takvimi ve Mısır tıbbının taşlara kazınmış örneklerini göreceğiz.

Bugünkü gezimizi bu şekilde tamamladıktan sonra akşam yemeği ve geceleme için gemimize geçeceğiz.

Yemekten sonra gemide yöreye özgü Galabaya Partisi düzenlenecektir.

6. Gün: Nil‘de Seyahat -Esna -Edfu- Karnak ve Luxor Tapınakları

Gemide alacağımız zengin kahvaltı sonrası muhteşem manzaralar eşliliğinde Nil Üzerinde Luxor’a kadar devam edecektir. Gemimiz yolda Esna’da (Süveyş Kanalını Benzeri) Havuza Girerek Nil Nehrindeki seviye farkını dengeleyip yoluna devam edecektir. Bu görsel şöleni kesinlikle kaçırmamalısınız. Luxor’a ulaşınca limanda bizi bekleyen otobüsümüz ile dünyanın en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı ile gezimize başlıyoruz. Mısır’ın en eski ve en kutsal mekânı olan Karnak Tapınağı iç içe birçok tapınağı içermektedir. II. Ramses ‘in yaptırmış olduğu dev sütunlar ile inşa edilen salon bölümü çok ihtişamlı ve etkileyicidir. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barındıran bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz

Dikilitaşları, Scarabe Anıtı, Dev Heykelleri ve Kutsal Gölü ile hala ihtişamını korumaktadır. Ardından Karnak İle çağdaş olan ve II.Ramses’in kendi adına dönüştürdüğü Karnak Tapınağı'nı gezdikten sonra dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luxor Tapınağını gezip Luxor çarşılarında serbest zaman alacağız.

Akşam yemeğimiz ve sonrasındaki folklorik gösteri eğlencesi gemimizde olacaktır.

7. Gün: Luxor- (Krallar Vadisi) Hurgada (KIZILDENİZ)

Gemide alacağımız erken kahvaltı sonrası bagajlarımız ile gemiye veda ediyoruz.

Otobüsümüze bindikten sonra Krallar Vadisi’ne hareket ediyoruz. Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi’ni keşfe başlıyoruz. Kralların eşyalarının çalınmaması ve ölümsüzlüklerinin keyfini çıkarabilmeleri için son dönem firavun mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Vadide III.Amenhotep Tapınağı girişine yapılmış olan dev heykelleri (Memnon Anıtı) ardından binlerce yıldır gizemini koruyan firavunların yüzyıllarca gömüldüğü Krallar Vadisi’ni, dağlar içine oyularak yapılmış firavun mezarlarını göreceğiz. Luxor turumuzu tamamladıktan sonra yönümüzü Mısır’ın tatil cenneti olan Hurgada’ya çeviriyor, keyifli bir yolculuk sonrası Hurgada Otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizin SPA havuz ve deniz imkanlarından faydalanabilirler.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde (Marrıot Hotel 5*)

8. Gün: Hurgada-Kızıldeniz-İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, gün boyu otel aktiviteleri ve otelden faydalanma ve Hurgada’nın canlı şehir merkezinde çarşılarını gezip alışveriş yapma imkânı bulacağız. Arzu eden misafirlerimiz cam tabanlı tekneler ile mercan ve resiflerini izlemek için düzenlenen bot turlarına katılabilir veya akşama kadar otelin havuz, SPA ve plajlarından faydalanabilirler.

Akşam yemeği için verilen serbest zaman sonrası gece odalarımızı boşaltarak otelimizden ayrılıyor, dönüş yolculuğu için havalimanına transfer oluyoruz.

9. Gün: İstanbul

Check in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava yolları TK 703 sefer sayılı saat 05:45 direkt uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08:40’ta varacağımız İstanbul Havalimanı’nda gezimizden memnun kaldığınızı umut ederek bir başka İgetis Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Ekim
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  14.10.2024Müsait2.290,00 €2.880,00 €--Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CAI-HURGHADA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • EgyptAir tarifeli seferleri ile CAI-ASW parkurunda ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 2 gece Kahire’de 5* otelde oda kahvaltı konaklama
  • 3 gece Nil’de 5* gemide tam pansiyon konaklama
  • 1 gece Hurgada  5* Marrıot Hotelde  Akşam yemeği  + Oda Kahvaltı Konaklama
  • 1 gece Hurgada  5* Marrıot Hotelde   Konaklama ( Late Check out)
  • Luxor, Edfu, Kom Ombo ve Aswan’daki tüm geziler (bkz. program)
  • Tam gün öğle yemekli Giza ve Sakkara Piramitleri Turu
  • Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turu
  • Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
  • Programda belirtilen yemekler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Yerel otel, gemi, belboy, şoför vs bahşişleri (50 EUR kişi başı)
  • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Mısır vize ücreti kapıda (25 USD)
  • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
  Ek Bilgiler

  ÜLKE HAKKINDA

  Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının kesişiminde yer alan bir ülkedir. Nüfusunun büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz’e kıyısı bulunan Mısır’ın batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Ülkenin Asya kıtasında yer alan kısmı, Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Ülke, 1.010.000 km² kapsayan toprak parçasına ve 2022 yılı verilerine göre yaklaşık 104 milyon nüfusa sahiptir. Bu yönüyle Mısır, dünyanın en kalabalık 14. ve Afrika’nın da en kalabalık 3. ülkesidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda en kalabalık şehri olan Kahire’dir.

   

  Resmi dili: Arapça                         Para birimi: Mısır Poundu

  İklim: Akdeniz iklim                       Priz tipi: C/F tipi (Türkiye ile uyumlu)

   

  ÖNEMLİ NOTLAR

  ** Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

  **Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, İgetis Travel’ın yolcuya karşı herhangi bir yükümlülüğü yoktur.

  **Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden

  24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

  ** Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir.

  ** Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  ** Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  **Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.

  **Bu turumuza ne yazık ki 7 yaş altı çocuklar kabul edilmemektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  **3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

   

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

  Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Igetis Travel misafirleri Igetis Travel sorumluluğundadır.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Igetis Travel'ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • Igetis Travel geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Igetis Travel’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • Igetis Travel; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Igetis Travel sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Mısır Vizesi kapıda 25 USD karşılığında verilmektedir. 

  Mısır Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?