Olimpos Mavi Tur

Olympos Alaturka Pansiyon

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Olimpos Mavi Tur Hakkında Genel Bilgiler

Sizler için özenle hazırladığımız bu özel programda Antalya’nın eşsiz, masmavi koylarını ve cennet adalarını birlikte keşfedeceğiz. Mavi tur - kültür gezisi formatında gerçekleşecek gezimizde Demre’de bulunan Noel Baba(St Nicholas) Kilisesi ve Myra Antik kenti de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İnsanlık tarihine ışık tutan Karain Mağarası, son yıllarda çok popüler olan Suluada, adeta küçük bir cenneti andıran Kaleköy ve çok daha fazlası için, ruhunuzu, bedeninizi yenileyeceğiniz bu unutulmaz yolculuğa sizleri davet ediyoruz.

1. Gün: Antalya Havalimanı – Karain - Olimpos

Sabah Antalya Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizi karşılama ve sonrasında aracımıza geçiyoruz. Güne güzel bir kahvaltı ile başladıktan sonra rotamızı Karain Mağarası’na çeviriyoruz. İnsanlık tarihine ışık tutan ve Geçici Unesco Dünya Mirasları’mızdan biri olan Karain Mağarası’nı gördükten sonra Olimpos’ta bulunan otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Olimpos’a kadar yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuğumuz olacak.

Öğleden sonra Beydağları-Olimpos Milli Parkı içinde, harika bir konumda bulunan Olimpos Antik Kenti’ni gezmeye başlayacağız. Likya Birliği’nde üç oy hakkına sahip altı şehirden biri olan Olimpos, Antalya’nın güney sahillerinde Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kentiydi.

Kültürel gezi ağırlıklı ilk günümüzün sonunda ise isteyen misafirlerimiz otelimize çok yakın mesafede bulunan Olimpos Plajı’nın masmavi sularında günün yorgunluğunu atabilirler.

Akşam yemeği otelimizde. Konaklamamız Olimpos Alaturka’da olacaktır.

 

Yürüyüş mesafesi: yaklaşık 1 km. olup herkesin yürüyebileceği zorluktadır.

2. Gün: Kaleköy – Kekova – Demre – Myra – St. Nicholas

Bugün unutulmaz bir gezi bizi bekliyor. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden aracımız ile ayrılıyor ve bölgenin en güzel koylarını birer birer keşfetmek için Kaleköy’e doğru yol alıyoruz. Kaleköy’e direkt kara ulaşımı bulunmadığı için aracımız bizi Kaleköy’e yakın bir noktada bırakacak.

Kısa bir yürüşün ardından tarihi kaya mezarlarının arasından geçerek Kaleköy’e ulaşıyoruz. Kaleköy’ün renkli sokaklarını keşfederek harika bir manzaraya karşı kahvaltımızı alacağımız restorana geliyoruz. İddia ediyoruz, bu harika manzara karşısında fotoğraf çekmekten yorulacaksınız. Kahvaltımızın ardından Kaleköy sahiline inerek bizi bekleyen teknemize geçiyoruz ve Kekova tekne turumuz başlıyor.

Kekova tekne turumuz boyunca birbirinden güzel koyları keşfedecek ve binlerce yıllık tarihi kalıntıları teknemizden göreceğiz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Burç Koyu, Hamidiye Koyu, Kekova Adası gün boyunca göreceğimiz güzelliklerden bazıları.

Tekne gezimizin ardından Demre’de bulunan Noel Baba Kilisesi’ni ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Demre’de bulunan ve özellikle Ortodoks dünyası için çok önemli bir isim olan Aziz Nikolaos’un kilisesini ziyaret edip tüm dünyaca Noel Baba olarak bilinen bu önemli karakterin hikayesini dinleyip

öğreneceğiz. Noel Baba’yı ziyaret ettikten sonra ise Likya Birliği’nin önemli altı kentinden biri olan Myra Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Etkileyici kaya mezarları ve Roma dönemi tiyatrosu ile dikkat çeken Myra, ülkemizde bulunan en güzel antik kentlerin başında gelmektedir. Myra gezimizin ardından otelimize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz günün yorgunluğunu Olimpos Plajı’nda atabilir.

Akşam yemeğimiz otelimizde. Konaklamamız otelimiz Alaturka Pansiyon’da olacaktır

3. Gün: Adrasan – Suluada – Yanartaş Chimerae

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından unutamayacağınız yeni bir güne hazır olun. Kahvaltımızın ardından hazırlandıktan sonra bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve Adrasan Sahili’ne gidiyoruz. Adrasan’da kısa bir sahil yürüyüşü yapıyor ve sonrasında yalnızca siz misafirlerimize tahsis edilmiş olan teknemize geçiyoruz. Bugün Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan doğa harikası Suluada’da olacağız. Suluada’da uzun bir molamız olacak. İsteyen misafirlerimiz dilediğince Suluada’nın kristal mavi sularının tadını çıkarabilir. Ya da dileyen misafirlerimiz teknede veya plajda güneşlenebilir, keyif yapabilirler. Öğle yemeğimizi de Suluada’da teknemizde alacağız.

Suluada’da geçireceğimiz güzel saatlerden sonra dönüş rotamızda Amerikan Koyu’na uğruyor ve bugünkü tekne gezimizi burada noktalıyoruz. Kısa bir mola verdikten sonra Adrasan Limanı’na dönüyor ve sonrasında bizi bekleyen aracımız ile Olimpos’taki otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği otelimizde. Bu akşam yemeğimizi yedikten sonra bizleri gizemli bir yolculuk bekliyor. Yemekten sonra hep beraber aracımıza geçerek eski bir Yunan efsanesinin yaşandığı, Tahtalı Dağı’nın eteklerinde bulunan Olimpos Yanartaş’ı görmeye gidiyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğumuzun ardından Yanartaş’ın olduğu bölgeye ulaşıyor ve deniz seviyesinden yaklaşık 250 metre yükseklikte bulunan kayalara yürüyerek tırmanmaya başlıyoruz. Özellikle mızraklı bir savaşçı ile ejderha arasında geçen bu mitolojik efsane, bugün hala canlılığını korumuştur. Dolayısıyla bugün hala hiç durmaksızın kayalardan çıkan alevlerin bir ejderha ateşi olduğu düşünülmektedir. Kayaların yanı başında keyifli dakikalar geçireceğinizden emin olabilirsiniz. (Toplam yürüyüş mesafesi 2 km). Sonrasında tekrar Tahtalı’nın eteklerinden aşağıya yürüyerek yediklerimizi eritiyor ve aracımızla otelimize geri dönüyoruz.

4. Gün: Olimpos Koyları-Porto Ceneviz-Sazak-Aşıklar Mağarası

Sabah kuş cıvıltıları ile uyanıp otelimizin bahçesindeki limon ve portakal ağaçlarının arasında kahvaltımızı alıyoruz. Son günümüzde harika bir program bizi bekliyor. Tüm gün Akdeniz’in kristal mavi sularında olacağız. Kahvaltımızın ardından soluğu Olimpos Plajı’nda alıyoruz. Bizi bekleyen teknemize yerleştikten sonra Olimpos Koyları gezimize başlamak için hareket ediyoruz.

İlk durağımız olan Akvaryum Koyu’nda yüzme molamız olacak. Bugün gezeceğimiz cennet koylara doyamayacaksınız. Eğer şanslı olursak yemeğimizi yedikten sonra Akvaryum’un maskotu haline gelen Caretta caretta kaplumbağa Cafer’i de besleyebiliriz. Akvaryum Koyu’nun ardından belki de Türkiye’nin en güzel koylarından biri olan Porto Ceneviz Koyu’na demir atacağız. Rivayete göre burası tarihte Ceneviz ticaret gemilerinin korsanlardan korunmak için sığındığı bir koymuş. Sonrasında Sazak Koyu’na geçeceğiz. Çok sakin bir koy olan Sazak’ta yüzmekten oldukça keyif alacağınıza eminiz. Sazak Koyu’ndan sonra ise bugün için son durağımız olan Aşk Mağarası’na uğrayacağız. Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir nokta haline gelen Aşk Mağarası’nda kısa bir molamız olacak. İsteyen misafirlerimiz yüzerek mağaranın içine girebilirler.

Teknemiz bizi Olimpos Plajı’na bıraktıktan sonra unutulmaz bir gün yaşamanın mutluluğu ile otelimize dönüyor ve bagajlarımızı topladıktan sonra aracımızla Antalya Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  15, 22 Eylül
  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  15.09.20222.850,00 TL3.050,00 TL --Taksitler »
  22.09.20222.850,00 TL3.050,00 TL --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Olimpos Alaturka Pansiyon Otel’de oda kahvaltı+akşam yemeği bazında 3 gece konaklama
  • Olimpos Koyları tekne gezisi
  • Adrasan-Suluada tekne gezisi
  • Kaleköy-Kekova tekne gezisi
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Tüm öğle yemekleri
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • KDV
  • İsteğe göre gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Antalya’ya ulaşım
  • Müze ören yeri giriş ücretleri
  Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR:

  *** Geziye İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz için uçuş bilgileri aşağıdadır;

  İstanbul Sabiha Gökçen–Antalya 23 Eylül Perşembe 09.15  TK 7516

  Antalya – İstanbul Sabiha Gökçen 26 Eylül Pazar       22.20 TK 7643

   

  *** Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, baton, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü, güneş kremi, kolay kuruyan ince bir polar havlu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, sandalet veya terlik, su ayakkabısı, sürekli kullandığınız ilaçlarınız, antiseptik dezenfektan, maske veya buff yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günleri değiştirilebilir.

  *** Yeterli zaman olması halinde rehberimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar dahil edilecektir.

   

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Olimpos Mavi Tur Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?