Slovenya - Avusturya Saklı Cennet

4 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Slovenya - Avusturya Saklı Cennet Hakkında Genel Bilgiler

Eşsiz doğası ile her yeri romantizm kokan Avrupa'nın saklı cenneti Slovenya ve Avusturya'yı keşfe hazır mısınız? 

1. Gün: İstanbul – Postojna – Portoroz – Piran

07:05’de Türk Hava Yolları tarifeli ile İstanbul Havalimanı’ndan seferi Ljubljana’ya hareket ve yerel saat ile 8:20’de varış. Havaalanından hemen hareketle dünyanın keşfedilmiş en büyük mağaralarından biri olan Postojna’ya hareket ediyoruz. 90 dakika sürecek Postojna mağaraları turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıp saat 15:00’da Portoroz’daki otelimize varıyoruz.

Otelde kısa dinlenmenin ardından akşam yemeği öncesi Portoroz -  Piran turu için hareket ediyoruz. İtalyan mimarisi ile kurulmuş bu minik liman şehrinde büyülenmeye şimdiden hazır olun. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi alıp serbest zaman veriyoruz. Geceleme Portoroz’daki otelimizde.

2. Gün: Portoroz – Bled

Sabah kahvaltımızın ardından dünyaca ünlü Slovenya’nın en turistik şehri Bled’e hareket ediyoruz. Bled’e varışımızın arından gölün ortasında yer alan doğa mucizesi adaya özel sandallarımızla tur yapıyoruz. Ada’da yer Orta çağ mimarisi ile inşa edilmiş manastırı ziyaret edip kahve molası veriyoruz. Akabinde Bled Gölü’nü en tepe noktadan izleyeceğimiz Bled Kalesi’ne devam ediyoruz. Eşsiz Bled manzarasını ve kale içinde yer alan tarihi müzeyi gezdikten sonra yine kalede yer alan restoranda öğle yemeğimizi alıp akabinde Bled bölgesindeki otelimize giriş yapıyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Bled – Ljubljana

Sabah kahvaltımızın ardından, önce tarihi Radovljica kasabasına varıp bu minik ve şirin kasabayı birlikte geziyoruz. Dileyenler şarapları ile ünlü bu kasabada Slovenya şaraplarının tadımını yapabilir ve satın alabilir. Kısa bir kahve molasının ardından Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya varıyoruz. Yürüyerek yapacağımız Ljubljana turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, eski meydan, tarihi çeşme ve halk meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize giriş işlemleri ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Ljubljana – Halsstatt – Salzburg

Sabah kahvaltımızın ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Avusturya’nın Hallstatt bölgesine hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen, Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlüdür. Göl kenarında yapılacak tanıtım ve kısa yürüyüş sonrası verilecek serbest zamanda göl kenarında banklarda oturup kuğuları ve dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü  ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilir, kasabanın merkezinden rahatça ulaşabileceğiniz finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktası (skywalk) dan Hallstat gölünün muhteşem panoramik görüntüsünü izleyebilirsiniz. Turumuzun ardından Salzburg otelimize transfer ve geceleme otelimizde.  

5. Gün: Salzburg – İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Salzburg havaalanına geçmeden önce yapacağımız panoramik şehir turumuzun için otelden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Hohen Salzburg Kalesi, St. Peter Manastırı, Mirabel Şatosu, Ana sunak ve Mozart’ın evi yer almaktadır.Turumuzun bitimini takiben hemen hareketle saat 16:30’da Salzburg Havaalanı’na varıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 19:05’de İstanbul’a hareketimizin ardından 22:35’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
  • Konaklama turist şehir vergileri
  • Türkçe rehberlik hizmet
  • TURSAB mesleki zorunluluk sigortası
  • Programda belirtilen bütün turlar
  • Gruba özel araç ile bütün transferler
  • Öğle yemekleri (içecekler hariç) 1, 2, 3 ve 4. günler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harç pulu
  • Türk Hava Yolları İstanbul – Ljubljana gidiş, Salzburg – İstanbul dönüş uçak bileti
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Schengen vizesi
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Slovenya ve Avusturya Türkiye Cumhuriyeti hususi pasaport sahiplerine Schengen vizesi talep etmektedir. Yeşil pasaport sahipleri 30 güne kadar yapacakları turistik ziyaretlerde vizeden muaftır.

  Slovenya - Avusturya Saklı Cennet Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Benzer Turlar