KUZEY IŞIKLARI MURMANSK

Konaklama Park Inn Murmansk 48 Hotel
 • KUZEY IŞIKLARI MURMANSK
 • KUZEY IŞIKLARI MURMANSK
 • KUZEY IŞIKLARI MURMANSK
 • KUZEY IŞIKLARI MURMANSK
 • KUZEY IŞIKLARI MURMANSK
İletişime Geç!
 • Telefon:+90 212 951 04 85
Tıklayın Biz Sizi Arayalım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
KUZEY IŞIKLARI MURMANSK Hakkında Genel Bilgiler

Kuzey ışıklarını avlamaya hazır mısınız? Bir sürpriz daha var, dünyanın en kuzeyini de görmek için hazırlanın. Murmansk keşfedilmek için sizi bekliyor...

1. Gün: İstanbul - Moskova - Murmansk

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava Yolları kontuarı önünde saat 00:00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yollari SU2135 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:30`da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 06:15`de Moskova`ya varış ve Aeroflot Hava Yollari SU6479 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:15`de Murmansk”a hareket. Yerel saat ile 09:20’de Murmansk’a varışımıza istinaden şehir turu için havaalanından hareket. 300 bin nüfusu ile Kuzey Kutup Dairesi içindeki en büyük yerleşim yeridir. Murmansk adının Saami dilinde yeryüzünün kenarı anlamındaki Murman sözcüğünden geldiğine inanılır. Buz tutmayan Murmansk, Rusya’nın Atlas Okyanusu ve öteki denizlere serbestçe açılan tek kapısıdır. Nükleer güçlü buz kırıcı Filo Murmansk’da konuşlanmıştır.  II. Dünya Savaşı sırasında Nazi saldırısına uğrayan Sovyetler Birliğine Amerika’dan gelen yardımların yollandığı liman şehridir. Şehir turunda, Rusyanın en büyük anıtlarından biri olarak kabul edilen meçhul asker Alesha Anıtı, Murmanks Limanı ve Limanda Bekleyen Kadın Anıtı, Rusya`nın Lenin`e atfedilen ilk Nukleer Buz Kıran Gemisi, 6. Komsomol bölüğü anıtı, Aziz Nikolas Kadetrali ve Drama Tiyatrosu panoramik olarak başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.  Akşam yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası gece yarısı otelimize dönüş.

2. Gün: Murmansk

Kahvaltının ardından Kirovsk bölgesinde yer alan Kar&Buz Köyü turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Kirovsk, Rusya'nın Murmansk Oblastı'nda bulunan bir şehirdir. Şehir, Hibini Dağları'nın eteğinde Boşloy Vudyavr Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Yüzölçümü 3600 km² olan şehrin nüfusu 2010 yılı itibarı ile 28,625'tir.

Kirovsk, bölgede keşfedilen maden kaynakları sonucu 1929 yılında Hibinogorsk adıyla kurulmuş olup 1934 yılında suikast sonucu ölen Bolşevik siyasetçi Sergey Kirov'un anısına kentin adı Kirovsk olarak değiştirildi. Şehir aynı zamanda Rusya'nın en kuzeyindeki botanik bahçesine ev sahipliği yapmaktadır

Kış aylarında her yıl, dünyaca ünlü buz heykel sanatçıları bölgeye davet edilir, bir ön yarışma sonucunda başarılı olan sanatçılar, kar&buz köyünde sergilenecek olan eserlerini yapmaya hak kazanırlar. Bir festival havasında geçen bu sanat şöleninde dereceye giren yarışmacılar ödüllendirilir ve ödül alan eserler, tamamen Kar’dan yapılmış olan Müzede sergilenmektedir. Bu turumuzda ayrıca Hibbini dağlarını görebileceğiz. Tur sonrası otelimizde dönüş ve akşam yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası gece yarısı otelimize dönüş.

3. Gün: Murmansk

Kahvaltının ardından Teriberka – Dunyanın Kenarı turu için otelimizden hareket ediyoruz. Murmansk`tan 130 km kuzeyde yer alan Teriberka köyüne,  Kanada, Grönland ve Rusyanın kuzeyinde  yer alan Tundra içerisinden yapacagimiz keyifli bir yolculuk ile varıyoruz. Uzak Kuzeyin eşsiz doğasını göreceğimiz ve Arktik Okyanus`un kıyısında yürüyüş yapabileceğimiz Teriberka Köyü’nde sıcak bir çay ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından  turumuza Kar Motorları önderliğinde dünyanın kenarı olarak kabul edilen dağlık alanda kızaklar ile devam ediyoruz. Turumuzun devamında, Batık gemi kalıntılarını gördükten sonra Donmuş Şelale alanına varıyoruz. Bu doğa harikası manzarasında eşsiz fotoğraf kareleri için serbest zaman veriyoruz. Kar motorları kızakları ile Teriberka köyüne geri dönüyoruz. Kuzey kutbundaki Grönland sıcak su akıntısı sayesinde görsel bir şova dönüşen kıyı manzarasındaki sahil restorantında öğle yemeğimizi aldıktan sonra Murmansk`a hareket ediyoruz. Dönüş yolumuzun bembeyaz Tundra`ya yansıyan gun batımı eşliğinde olması fotoğraf sever misafirlerimiz için ayrı bir sürpriz olacaktır. Murmansk`a varışımıza istinaden aksam yemeği için serbest zaman. Akşam yemeği sonrasında Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası gece yarısı otelimize dönüş.

4. Gün: Murmansk - Moskova - İstanbul

Kahvaltının ardından Husky kızak, geyik kizak, kar motoru, ve buzda balik avlama turlarfından birine katılmak için otelimizden hareket. Şehir merkezinden 20 dakika mesafede, ormanlık alan içerisinde yer alan Kış sporları merkezine varışımıza istinaden misafirlerimiz arzu ettikler aktiviteye katılabilirler. Tura iştirak edecek misafirlerimiz soğuk hava koşullarına uygun kostümleri ücretsiz olarak alabileceklerdir. Arzu eden misafirlerimiz bu kayak merkezinde, kayak, snowboard gibi aktivitelerden de faydalanabilirler. Aktivite alanı restoran bölümünde dileyen misafirlerimiz, yemek, çay ve kahve gibi ihtiyaclarini giderebilirler. Tur bitimi otele transfer ve kısa bir serbest zamanın ardından Lenin Nükleer Buzkıranı turu için otelimizden hareket ediyoruz. Dünyanın nükleer enerji ile çalışan ilk gemisi olan Lenin Buzkıranı 1959`da denize indirilmiş, Sovyetler Birliği`nin Kuzey Kıyıları Boyunca Seyreden kargo gemilerinin rotalarını temizleme görevini üstlenen Lenin, 1989`da kullanımdan resmi olarak kaldırılmıştır. Lenin Buzkıranının mürettabat kapasitesi 243 kişidir. Mürettabıtın rahatı  ve sağlığı düşünülerek tek ve iki kişilik kamaralar, sinema, kütüphane, sigara odası, birkaç yemekhane, tv salonu genel tedavi odası, psikoterapi, röntgen odası, ağız ve diş sağlığı odası, ameliyathane, labaratuvar ve eczane gibi bölümler yer almaktadır. Ayrica atom enerjisi ile çalışan reaktörler başlıca görülecekler arasındadır.  Tur bitimi akşam yemeği için serbest zaman ardından. Serbest zamanın ardından Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası Murmansk Havalimanı'na doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra Aeroflot Hava Yolları’nın SU1323 sefer sayılı uçuş ile saat 02:10`da Moskova`ya hareket. Yerel saat ile saat 04:35`de  Moskova`ya varış ve Aeroflot Hava Yolları’nın SU2136 sefer sayılı uçuş ile saat 07:15`de Istanbul`a hareket. Yerel saat ile saat 11:05`de İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  28 Mart
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  28.03.2024Müsait3.000,00 €
  2.550,00 €
  3.470,59 €
  2.950,00 €
  --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Belirtilen otelde kahvaltı dahil 3 gece konaklama
  • Konaklama vergileri
  • Programda belirtilen bütün transferler
  • 3 gece Kuzey Işıkları turu
  • Saam Kasabasi Turu 
  • Saam kasabasında geyikler ile kızak turu
  • Kar ve Buz kasabası Turu 
  • Teriberka Turu 
  • Lenin Buzkıran Gemisi Turu
  • Huskyler ile Kızak Turu
  • Kar Motoru Safari Turu
  • Türkçe Rehberlik
  • TURSAB mesleki zorunluluk sigoratası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
  • Programda Belirtilmeyen Yemekler
  • Yemeklerde Alınacak İçecekler
  • Kişisel Harcamalar
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Rusya Vizesi
  • Uçak Biletleri
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için RUSYA vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  KUZEY IŞIKLARI MURMANSK Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  5 Mükemmel
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  Meryem Sozcuoğlu
  Uzun zamandır eşimle hayalimizde Kuzey Işıklarını görmek. Rusya'da da böyle bir alternatif olduğunu bilmiyorduk. Kısa bir araştırma sonucu bu tura katılmaya karar verdik. Bizim için eşsiz bir deneyimdi. Özellikle Rusya vizesi alması kolay olması ve Finlandiya Lapland turlarından daha uygun olması çok cazip. Başka bir turda görüşmek dileğiyle. Tekrar çok teşekkürler.
  18.03.2021
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  Muhterem Yilmaz
  Cok guzel bir deneyimdi, Finlandiya Laponyasi’na gore Murmansk Rusya’nin bir sehrinde olmasi ayrica avantaj sagliyor. Sehirde restoran ve eglence yerleri secenekleri oldukca fazla.
  22.11.2020
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?