KUZEY IŞIKLARI MURMANSK

Konaklama Park Inn Murmansk Hotel

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
KUZEY IŞIKLARI MURMANSK Hakkında Genel Bilgiler

Kuzey ışıklarını avlamaya hazır mısınız? Bir sürpriz daha var, dünyanın en kuzeyini de görmek için hazırlanın. Murmansk keşfedilmek için sizi bekliyor...

1. Gün: İstanbul - Moskova - Murmansk

İstanbul Havalimanı’nda buluşmamızı takiben 00:40’ta Aeroflot Hava Yolları ile Moskova

Sheremetyova Havaalanı aktarmalı Murmansk’a hareket. 05:25’te Moskova’ya varışımızın ardından 3 saat 55 dakikalık bekleyişimizin ardından Murmansk’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 2 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından öğlen saat 12:05’te Murmansk’a varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz.

300 bin nüfusu ile Kuzey Kutup Dairesi içindeki en büyük yerleşimi olan Murmansk, adının

Saami dilinde yeryüzünün kenarı anlamındaki Murman sözcüğünden geldiğine inanılır. Buz tutmayan Murmansk, Rusya’nın Atlas Okyanusu ve öteki denizlere serbestçe açılan tek kapısıdır. Nükleer güçlü buz kırıcı Filo Murmansk’da konuşlanmıştır.  II. Dünya Savaşı sırasında Nazi saldırısına uğrayan Sovyetler Birliğine Amerika’dan gelen yardımların yollandığı liman şehridir. Şehir turunda, Rusya’nın en büyük anıtlarından biri olarak kabul edilen meçhul asker Alesha Anıtı, Murmanks Limanı ve Limanda Bekleyen Kadın Anıtı, Rusya`nın Lenin`e atfedilen ilk Nükleer Buz Kıran Gemisi, 6. Komsomol bölüğü anıtı, Aziz Nikolas Katedrali ve Drama Tiyatrosu panoramik olarak başlıca görülecek yerler arasındadır.

Tur bitimi akşam yemeği için şehrin şık restoranlarından birine gidiyoruz.

Yemeğimizin ardından Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası gece yarısı otelimize dönüş.

2. Gün: Teriberka

Kahvaltının ardından Teriberka – Dünyanın Kenarı turu için otelimizden hareket ediyoruz.  Murmansk`tan 130 km kuzeyde yer alan Teriberka köyüne, Kanada, Grönland ve

Rusya’nın kuzeyinde yer alan Tundra içerisinden yapacağımız keyifli bir yolculuk ile varıyoruz.

Uzak Kuzeyin eşsiz doğasını göreceğimiz ve Arktik Okyanus`un kıyısında yürüyüş yapabileceğimiz Teriberka Köyü’nde sıcak bir çay ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından turumuza Kar Motorları önderliğinde dünyanın kenarı olarak kabul edilen dağlık alanda kızaklar ile devam ediyoruz. Turumuzun devamında, Batık gemi kalıntılarını gördükten sonra Donmuş Şelale alanına varıyoruz. Bu doğa harikası manzarasında eşsiz fotoğraf kareleri için serbest zaman veriyoruz. Kar motorları kızakları ile Teriberka köyüne geri dönüyoruz. Kuzey kutbundaki Grönland sıcak su akıntısı sayesinde görsel bir şova dönüşen kıyı manzarasındaki sahil restoranında öğle yemeğimizi aldıktan sonra Murmansk`a hareket ediyoruz. Dönüş yolumuzun bembeyaz Tundra `ya yansıyan gün batımı eşliğinde olması fotoğraf sever misafirlerimiz için ayrı bir sürpriz olacaktır.

Murmansk`a varışımıza istinaden yine farklı bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası gece yarısı otelimize dönüş.

3. Gün: Murmansk - Lenin Buzkıran

Kahvaltının ardından Husky kızak ve kar motoru turlarına katılmak için otelimizden hareket.

Şehir merkezinden 20 dakika mesafede, ormanlık alan içerisinde yer alan kış sporları merkezine varışımıza istinaden misafirlerimiz arzu ettikleri aktiviteye katılabilirler. Tura iştirak edecek misafirlerimiz soğuk hava koşullarına uygun kostümleri ücretsiz olarak alabileceklerdir.

Arzu eden misafirlerimiz bu kayak merkezinde, kayak, snowboard gibi aktivitelerden de faydalanabilirler. Aktivite alanı restoran bölümünde dileyen misafirlerimiz, yemek, çay ve kahve gibi ihtiyaçlarını giderebilirler.

Yemek sonrası, Lenin Nükleer Buzkıranı turu için otelimizden hareket ediyoruz. Dünyanın nükleer enerji ile çalışan ilk gemisi olan Lenin Buzkıranı 1959`da denize indirilmiş, Sovyetler Birliği`nin Kuzey Kıyıları Boyunca Seyreden kargo gemilerinin rotalarını temizleme görevini üstlenen Lenin, 1989`da kullanımdan resmi olarak kaldırılmıştır. Lenin Buzkıranının mürettebat kapasitesi 243 kişidir. Mürettebatın rahatı ve sağlığı düşünülerek tek ve iki kişilik kamaralar, sinema, kütüphane, sigara odası, birkaç yemekhane, TV salonu genel tedavi odası, psikoterapi, röntgen odası, ağız ve diş sağlığı odası, ameliyathane, laboratuvar ve eczane gibi bölümler yer almaktadır. Ayrıca atom enerjisi ile çalışan reaktörler başlıca görülecekler arasındadır.  Tur bitimi akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından Kuzey ışıklarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

4. Gün: Samskaya Sami Köyü - Kirovsk

Otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemleri sonrası Sami Köyü ve Samskaya gezisi için hareket ediyoruz.

Öncelikle Saami Köyü gezisi için rotamızı Saamskaya köyüne çeviriyoruz . Bu gezi için 80 km şehir dışına çıkacağız. Saami köyü, 4000 yıl önce bu topraklara gelen Sami halkının yaşam tarzlarını kıyafetlerini ve yemek kültürlerini yakından tanıyacağımız bir Etnografik açık hava müzesidir. Turumuzda rehberimiz ile tarihe kısa bir yolculuk yapacak ve çok ilginç bilgiler öğreneceğiz. Sami halkının çiftliklerindeki geyikleri ve tilkileri ziyaret edip geyikleri besledikten sonra geyiklerin çektiği kızaklara biniyoruz.  Turumuzun ardından yine bu köyümüzde Sami halkının geleneksel ulusal menülerinden hazırlanan öğle yemeğimizi alacağız. Saami köyü gezimizin sonrasında bu sefer rotamızı daha da güneyde bulunan Kirovsk şehrine çeviriyoruz. Karlar üzerinde yaklaşık 150 kilometre yolculuğumuz boyunca muhteşem doğanın içinde keyifli molalar vereceğiz. Khibiny Dağları’nın başkenti olarak bilinen Kirovsk, etrafı dağlarla çevrili efsanevi bir şehirdir. Ne tarafa baksanız kartpostal tadında manzaralar göreceğiniz Kirovsk, her yıl Aralık’tan Nisan ayına kadar değişik figürlerden kardan objeler yapılan ve Rusya’nın en büyük kar mimarilerinin bulunduğu şehirdir. Burada Rusya’nın çeşitli yerlerinden gelen heykeltıraşların yaptığı eserlerin bulunduğu Buz Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

Kirovsk gezimizin ardından Murmansk’a doğru dönüşe geçiyor ve Murmansk yakınlarında bir restoranda akşam yemeğimizin ardından son kez  Kuzey ışıklarını görmek için yola koyuluyoruz.

Akabinde İstanbul’a dönüş uçuşumuz için saat 23:00’te havaalanına hareket edeceğiz

5. Gün: Murmansk - İstanbul

Aeroflot Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 02:10’da Moskova aktarmalı İstanbul’a hareket.

04:45’te Moskova’ya varışımızın ardından 3 saat 45 dakikalık aktarma süresinin ardından 08:30’da İstanbul’a hareket.

Yerel saat ile 13:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Park Inn by Radisson Hotel’de 3 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri
  • Programda belirtilen tüm aktiviteler
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Murmansk’ın seçkin restoranlarında tüm akşam yemekleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde Alınacak İçecekler
  • Kişisel Harcamalar
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Rusya Vizesi
  • Uçak Biletleri
   
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

  Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Igetis Travel misafirleri Igetis Travel sorumluluğundadır.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Igetis Travel'ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • Igetis Travel geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Igetis Travel’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • Igetis Travel; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Igetis Travel sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için RUSYA vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  KUZEY IŞIKLARI MURMANSK Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  5 Mükemmel
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  Meryem Sozcuoğlu
  Uzun zamandır eşimle hayalimizde Kuzey Işıklarını görmek. Rusya'da da böyle bir alternatif olduğunu bilmiyorduk. Kısa bir araştırma sonucu bu tura katılmaya karar verdik. Bizim için eşsiz bir deneyimdi. Özellikle Rusya vizesi alması kolay olması ve Finlandiya Lapland turlarından daha uygun olması çok cazip. Başka bir turda görüşmek dileğiyle. Tekrar çok teşekkürler.
  18.03.2021
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  Muhterem Yilmaz
  Cok guzel bir deneyimdi, Finlandiya Laponyasi’na gore Murmansk Rusya’nin bir sehrinde olmasi ayrica avantaj sagliyor. Sehirde restoran ve eglence yerleri secenekleri oldukca fazla.
  22.11.2020
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?